Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell írni-olvasni tanítan...

Hogy kell írni-olvasni tanítani egy gyereket?

Figyelt kérdés

Óvónő vagyok, nem tanítónő, óvóképzőt végeztem, nem tanítószakot és fogalmam sincs, hogy hogy kell írni-olvasni tanítani gyerekeket, pedig ilyen feladatot kaptam, ráadásul külföldön élő magyar gyerekeket, ami végül is mellékes most, de egy hétéves és magyarul jól értő és beszélő gyerek kijelentette, hogy ő írni-olvasni szeretne tudni magyarul, én pedig szeretném is megtanítani, de nem tudom, hogy hogy.


Konkrétabban az a kérdésem, hogy előbb az ábécét kell jól megtanulni, vagy az kevésbé fontos?


Aztán az is a kérdésem még, hogy hibás az, hogy egyszerre kezdtem tanítani egyes betűk négy alakját (írott és nagy kis és nagy betűk)? Mert így túl sok és megkavarhatja? Eszembe jutott, hogy amikor én tanultam írni-olvasni kis koromban, akkor először csak a nyomtatott nagy betűket tanították. Most is azt kéne? Segítsetek, légyszi!



#írás #olvasás #írástanítás #olvasástanítás
2023. jan. 31. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a Szulofoldunk cimu konyvben nincs betű es olvasastanitas, hanem ez egy olvasokonyv mar olvasni tudoknak. Itt talalhato a tartalomjegyzek: [link]
2023. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem latin betűs országban élnek, tehát nem feltétlenül ismerik, bár némelyik gyereknek angol anyanyelvű a másik szülője és így ismerik már a latin betűk egy részét.

Ez az olvasókönyv hasznosnak tűnik számomra, ám nem sikerült róla több infót szereznem netszerte azon túl, hogy ki írta, mi a címe és mikor jelent meg, ami még aggaszt is egy kicsit, hogy nem elavult-e 1966 óta pl. a nyelvezete vagy a pedagógiája. Ismeri valaki? Miért csak antikváriumból beszerezhető vajon? Hogyhogy nincs újabb kiadvány?

2023. febr. 6. 00:00
 13/16 NTBS ***** válasza:
100%
Meixner módszert sok kolléga dicséri.
2023. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szuper, mi az? Vagy keressek rá magam? Oké, is-is, de mesélj te is, vagy aki tudja! :)
2023. febr. 8. 19:07
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a Meixner-módszerrel tanultam olvasni.

Ez egy kétéves folyamat, amit nem szabad felgyorsítani, de már 4 éves korban elkezdhető. Mivel mindenféle gyerek van, azért nem biztos, hogy az előkészítésre szükség van, de mérjed fel a képességeiket, amiket az első évben gyakorolnak a módszerben. Ehhez mérten lehet megkezdeni az egyes betűk tanítását. A sorrend lényeges. Akik tanultak latin betűket, azokkal nem kell végigmenni a betűkön, lehet rögtön szavakat gyakorolni.

Íráshoz először írásmintákat kell formálni. Célszerű először nagy méretben, utána kicsiben. Vannak írástanító gyakorlólapok.

2023. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2023. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!