Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Harmadszorra felvettem egy...

Harmadszorra felvettem egy tárgyat és megbuktam. Most mi lesz? ELTE BTK orosz szak

Figyelt kérdés

Még nem használtam fel semmi kérelmet, de még nem iratkoztam be a következő félévre neptunban. Először iratkozzak be, és utána nézzek utána a kérvénynek? Honnan tudom, hogy elbocsájtottak? Lehet, hogy nem bocsájtanak el feltétlen, miért feltételes módban fenyeget a neptun kezdőlapja? Milyen kérvényre van szükségem, ha egyáltalán van?


Csomó adminsztrációs dolgot nem értek, és talán le van írva valahol bonyolult módon, de ki tudja hol.



2023. febr. 2. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A HALLGATÓI JOGVISZONY MEGSZŰNÉSE

[...]

52. § (1) Az Nftv. 59. § (3) bekezdés b), c) pontjában és (4) bekezdésében foglalt

feltételek teljesülésén túl – az Nftv. 59. § (3) bekezdés a) pontjában adott felhatalmazás alapján – el kell bocsátani a hallgatót a szakról, ha

a) egy, a szak képzési tervében szereplő tanegységet háromszori, nyelvi alapvizsga

esetében négyszeri felvétel után sem teljesített; [...]"


"A MÉLTÁNYOSSÁG

143. § (1) Különleges méltánylást érdemlő körülmények esetén a dékán a Különös

részben meghatározott esetekben – a hallgató kérelmére – a jelen Szabályzat bármely rendelkezésétől eltérően rendelkezhet, illetve határozhat.

(2) A méltányossági jogkörben meghozott döntéshez a dékán köteles kikérni az

ügy tárgya szerint érintett oktatási szervezeti egység és/vagy oktató, vagy illetékes testület/bizottság véleményét.

(3) A dékán különösen a hallgató családi és életkörülményeit befolyásoló rendkívüli és bizonyított tények, események esetén gyakorolhat méltányosságot.

(4) Nincs helye méltányosságnak

a) a felvételt elutasító határozat esetén,

b) ha a hallgató a saját felróható magatartása vagy mulasztása miatt került rendkívüli helyzetbe, kivéve, ha a magatartás vagy a mulasztás súlyához képest aránytalan a jogkövetkezmény.

(5) A dékán méltányossági döntés keretében tanulmányok teljesítése alól felmentést nem adhat."


Infók az ELTE HKR-éből, forrás:

[link]


A méltányossági kérelem részleteiről a kar Tanulmányi Hivatalánál érdeklődj!

[link]

2023. febr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Miből sikerült ennyiszer megbukni? A tanár ennyire genyó? Mert van ilyen
2023. febr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugy van, hogy az uj felsooktatasi torvenymodositas miatt mar 6x lehet felvenni egy targyat? Nekunk azt mondtak a to-n, bar egy masik egyetemen
2023. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3. Ilyen szabály eddig sem volt az Nftv.-ben. Eddig azoknak a hallgatóknak a jogviszonyát egyoldalúan megszüntethették az egyetemek és főiskolák, akik hatszor megbuktak ugyanabból a tantárgyból, ez az, ami most már kikerült a törvényből. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy az egyetem nem hoz ennél szigorúbb szabályokat. Fent ki is másoltam, hogy ezt az Nftv. 59. § (3) bekezdés a) pontjában adott felhatalmazás alapján teheti meg. Amíg tehát a HKR-t nem módosítják, addig az ELTE-n maradnak az eddigi szabályok, azaz max. 3 tárgyfelvétel és max. 6 vizsgapróbálkozás tárgyanként, különben megszűnik a jogviszony, amit legfeljebb csak dékáni méltányossági kérelemmel lehet megúszni.
2023. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm aki adott le kérvényt és engedélyezték neki, hogy negyedszer felvegye. Kezdd el intézni mielőtt kicsúszol a határidőből.
2023. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Orosz szak? Az alapból nehéznek hangzik. Mi volt ez a tárgy?
2023. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!