Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rövid ciklusú tanárképzés,...

Rövid ciklusú tanárképzés, belekezdjek?

Figyelt kérdés

Már van egy tanári diplomám, bár nem tanítok már elég régóta. Viszont egyszakos vagyok. Régóta gondolkodom rajta, hogy kéne felvenni egy második szakot. Most viszont 4 félév alatt meg lehetne csinálni egy második szakot.

A matekot néztem ki, érdekel, jó is vagyok benne, bár 15 éve nem tanultam. Annyi, hogy a gyerekeimet rendszeresen korrepetálom, az online oktatás alatt is mindent én tanítottam nekik itthon. Az általános iskolás tananyaggal teljesen képben vagyok.

Fizetni sem kéne érte.

Van egy szóbeli, amin át kéne menni. Itt van 10 tételsor, lényegében az alapfogalmakat sorolták fel. De nem tudom, hogy ezekbe mennyire mennek bele felvételin, vagy feladatot adnak, amit ott meg kell oldani.

Az emelt szintű matek érettségikbe belenéztem, hát azért arra még kéne gyúrnom.

Gondolkodom rajta, hogy mennyire lenne nehéz ez a 4 félév, hogy meg tudnám-e tanulni.

A másik meg az, hogy a képzés péntek-szombat lenne. Egy félévben 7 hétvége, akkor péntekre vennék ki szabadságot, de biztosan lesz olyan, hogy a munkából nem tudok elszabadulni. Mi van, ha kihagyok egy-két órát?

Valakinek van ebben tapasztalata? Ez egyébként hivatalosan mesterképzés.


2023. febr. 3. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a jelenlegi szakod?
2023. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magyar nyelv és irodalom a másik szakom, de megcsináltam a mérlegképes könyvelői felsőfokú tanfolyamot, szóval van valamennyi matematikai vénám.
2023. febr. 3. 16:28
 3/3 A kérdező kommentje:

Eldöntöttem. Mivel hétköznap is vannak órák, és láttam a honlapon, hogy a bejárás kötelező, ezért nem kezdem el. Nem értem az egészet. Levelező tagozat hétköznap délelőtt, és ha nem jársz be, nincs meg a féléved?

Mivel aki levelezőre jár általában dolgozik, nem értem az egészet.

2023. febr. 4. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!