Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csúszok egyetemen, 6 félév...

Ha csúszok egyetemen, 6 félév helyett 7 félév alatt fejezem be akkor az utolsó 7.félévben nekem még járhat tanulmányi ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 6.szemeszterbe, és eddig kaptam tanulmányi ösztöndíjat de a 7.félévre is vonatkozhat ez?

Kicsit elbizonytalanodtam mert már mindenfélét hallottam. Most jelenleg 34 kreditem van de ha 7.félévre nem jár, csúszás miatt, akkor nem kell ennyi kredit.


2023. febr. 3. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

"Kicsit elbizonytalanodtam mert már mindenfélét hallottam..."

... így aztán most itt, a gyk-n kérdezem meg, hadd halljak még millió változatot - ahelyett, hogy hivatalos forrásban néznék utána.


Komolyan, az ilyeneknek ki ad ösztöndíjat és mire akarja vele ösztönözni őket? Arra, hogy véletlenül se gondolkozzanak?...

2023. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

TO.


De péntek délben már őket se fogja érdekelni.

2023. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Jár az ösztöndíj.
2023. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Járhat attól még, de nyilván a tanulmányi eredményedtől függ. De az átlagod felhúzása céljából felvett extra kreditekkel vigyázz, kredittúllépésért fizetni kell a végén.
2023. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 6 féléves képzésben a támogatási időt 2 aktív félévvel lehet meghosszabbítani az állami ösztöndíjas finanszírozásban,amely ez esetében 8 félév. Viszont az oklevélszerzési határidő a képzés idejének másfélszerese azaz 9 félév.Csak az aktív félévek számítanak. Összefoglalva a 7.aktív félévben még jogosult vagy az állami ösztöndíjra,de a 9 félév után kiállított oklevélre van szükséged,annak érdekében,hogy ne legyen elsősorban ledolgozási,majd annak hiányaban visszafizetési kötelezettséged. Ugyanakkor ha megszerzted a diplomát,akkor az oklevél kiállítását követő 20 évben kell ledolgozni az igénybe vett félévenkent a 150 napot.
2023. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves első! Sehol nem írják a dokumentumok KONKRÉTAN azt a választ ami a kérdésem. Persze nyilván azt leírják, hogy +2 félév még mehet államira amit az utolsó szépen le is írt (köszönöm). De ez nem válaszolta meg 100%-san a kérdésemet. Ezért bátorkodtam erre az oldalra írni amit sajnos mindig megbánok az olyan emberek miatt mint amilyen te vagy. De sebaj!:D meg ne te döntsd már el hogy kinek jár diploma és kinek nem pls.
2023. febr. 3. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

"ne te döntsd már el hogy kinek jár diploma és kinek nem"

Ösztöndíjról beszélt.

2023. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére az se rajta múlik. :)
2023. febr. 3. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!