Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A napokban ELTE-s posztban...

A napokban ELTE-s posztban láttam, hogy egyetemi adjunktus teljes munkaidős állásban 200 ezret kap tisztán. Ha egyetemen ennyi, akkor általános-középiskolai szinten még kevesebb? (külföldi vagyok)

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem, idén januártól nettó 260at kapnak a közoktatásban lévő pedagógusok.


Deeee ja, a felsőoktatásban lévők sincsenek elkényeztetve.

Külsős óraadókat konkrétan bruttó 3ezres órabérért akarnak becsábítani úgy, hogy ez csak a megtartott óra után számolódik, semminemű felkészülési idő nincs beleszámolva. Azaz felkészülsz, leadod az anyagot, vizsgáztatsz, kijavítod a vizsgát, mindezt 2ezer forintért megtartot tóránként:D Ajánlott szendvcsiet vinni és nem kocsival menni, mert ha netán a büfében ennél valamit, vagy kell benzinre pénz, már bukó az egész:D

2023. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát most a februári hó elején 260-t kéne kapniuk alsó hangon mindnek, aki közoktatásban dolgozik?
2023. febr. 3. 23:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A bérük amúgy nem annyi, kevesebb, de ugye van a pótlék ami kiegészíti a garantált bérminimumra. A garantált bérminimum meg annyi.

Ezért sem növekszik sok ideig az, amit kapnak, mert ugyan a bérük emelkedik, de amíg a garantált bérminimum alatt van, addig ígyis-úgyis a garantált bérminimumot kapják. Csak akkor kezd el nőni 260 fölé, amikor a bérük meghaladja a garantált bérminimumot. Ez a jelenlegi bértábla szerint a 10. évben esedékes amikor már nem 260at kapnak, hanem 264et.

2023. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De itt a fizetési szalag, ahol látni, hogy 200e alatt van, akkor ezt még kiegészítik valamivel, hogy egyáltalán elérje a minimumot?! Alapból az alatt van? (fúj, de gáz)


[link]

2023. febr. 4. 00:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az már a kiegészített bér, csak a nettó összege. Bruttó 296 ezer a garantált bárminemű, aminek pont ennyi az összege nettóban.


A köznevelésben dolgozó pedagógusoknak még azért jobb a helyzetük valamelyest, mert a kiegészített alapbéren felül kapnak 32% ágazati szakmai pótlékot.

2023. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyetemi külsős óraadó nettó 4800-at kapott óránként tavaly nálunk, nem kell baromságokat terjeszteni. Idén nyilván feljebb ment az is.
2023. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem 200 ezret kap kézhez hanem többet? Ahogy egy átlagos mezei tanár is?
2023. febr. 4. 19:21
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy korábban többen írták, idéntől 260 nettót kapnak a közoktatásban tanító tanárok, eddig ez 207 ezer volt. Alap esetben semmivel sem kapnak többet kézhez, ezt tapasztalatból mondom. A pedagógus bértábla alapján meg tudod nézni, ki kap ennél többet, de erről is írt már a 3. válaszoló.
2023. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok

ELnézést, pontatlanul azt írtam, hogy a 10. évben kapnak először többet, mint 260. Ez téves, félreértettem a bértáblát. A 27. évben kapnak többet a főiskolát végzettek, és a 16. évben a mesterképzéssel rendelkező pedagógusok.

Dat életpálya banyek:D 27 évig dolgozol ugyanazon a bérért:D véletlenül sem csökken az értéke egy kicsit sem...:D

2023. febr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon szeretem, amikor a személyes tapasztalatot lepontozzák. Csak tudom, mennyi fizetést kapok... :D Ráadásul bárki megnézheti a pedagógus életpályamodellt, ott is ugyanez van leírva. És ebbe persze a bérpótlék is beletartozik.

Tavaly 312 ezer bruttót kaptunk (gyakornok státuszban), ez volt 207 ezer nettó. Idén ez emelkedett 391 bruttóra, ami 260 nettó. 30 éve dolgozó kolléga kb. 12 ezerrel keres nálam többet nettóban. A bértábla alapján főiskolai végzettséggel 42-44, egyetemi végzettséggel 30-32 év kell hozzá, hogy a nettó 300 ezret elérje a pedagógusok fizetése. Csodás. :)

2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!