Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásban dolgozó...

A felsőoktatásban dolgozó teljes állású oktatók (tanársegédek, adjunktusok, docensek, tanárok, stb) mivel töltik az idejüket amikor már nincsen tanítás? A teljes nyarat (Júl 1-től Szept 9-ig kb) ottpon töltik szabadságként és nyaralnak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:
ottpon = otthon :)
2015. jún. 1. 20:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel munkaköri előírás számukra a folyamatos kutatás, önképzés, ritkán unatkoznak.
2015. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha van családjuk, akkor nyaralnak is
2015. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és a nyáron azt otthonról is lehet?
2015. jún. 1. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudod képzelni, hogy egy oktatónak általában mekkora teher az oktatás, és a munkájának a nagy részét nem is az teszi ki. Eleve egy csomó olyan dolgozó van, aki aztán életében nem oktatna...
2015. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor miért oktatnak?
2015. jún. 1. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetemi oktató valójában olyan tudományos kutató, akinek oktatási feladatai is vannak.


Alapvetően a tudományos teljesítmény alapján értékelik őket (adott évben megjelent publikációk száma, impact factora, idézettsége).


Amerikában vagy Nyugat-Európa szerencsésebb részén egy komoly egyetemi oktató (professor, associate professor) max. heti 2-3 óra előadást vagy gyakorlatot tart a szorgalmi időszakban és max heti 1 napot vizsgáztat a vizsgaidőszakban, a többi időt tudományos kutatómunkával és persze a kutatómunkájába bekapcsolódó hallgatókkal és doktoranduszokkal való konzultációval tölti.

A nyári, téli és egyéb szünetekben szintén ugyanezt csinálja. 7 évente pedig 1 év kutatószabadságra megy, amikor rendszerint egy külföldi egyetemet vagy kutatóintézetet látogat meg, vagy terepi expedícióra megy, vagy otthon dolgozik az új könyvén vagy cikkein.

A tudományos kutatómunka végzésének helye (szakterülettől függően) lehet az otthona, vagy lehet bárhol terepen, de az is lehet, hogy speciális laboratóriumra vagy obszervatóriumra van szüksége.


Sajnos Magyarországon az egyetemi oktatók nagyon túlterheltek adminisztratív feladatokkal, és ésszerűtlenül magas heti 8-10 órás vagy még nagyobb óraterheléssel, ez sajnos meg is látszik a tudományos publikációs teljesítményükön, kutatási pályázati eredményességükön és végső soron oktatómunkájuk színvonalán is.

2015. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!