Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a hagyományos...

Mi a különbség a hagyományos és a kétszintű rendszer között?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem és újra akarok írni két tárgyból emelt szinten. Az egyikből van egy középszintűm a másik tárgyból meg emeltem. Számít melyiket választom?

2023. febr. 11. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos az a régi rendszer, amikor még nem volt külön közép- és emelt szint.

Neked a kétszintű rendszert kell jelölnöd ha tavaly érettségiztél.

2023. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha a hagyományost jelölöm akkor is külön ki lehet választani, hogy emeltet vagy közepet szeretnék, így nem értem.
2023. febr. 11. 20:22
 3/7 A kérdező kommentje:
És a kétszintű rendszerben nem tudom szintemelőnek jelölni csak pótlónak
2023. febr. 11. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyományos rendszerben szerzett eredmény a 2005. előtt szerzett legalább elégséges (2) érettségi eredmény. Kétszintű rendszerben szerzett eredmény a 2005-ben vagy azt követően megszerzett legalább elégséges (2) eredmény."

[link]


Ez van a hivatalos tájékoztató oldalon. Valószínűleg valami mást rosszul írtál be, mert így működnie kellene.

Amelyik tárgyból emelt szintű eredményed van és most is emelt szinten szeretnél belőle vizsgázni, az ismétlő vizsga, nem pedig szintemelő.

Ha itt nem sikerül megcsinálni, akkor próbáld meg e-papíron keresztül beadni, vagy írj nekik, hátha válaszolnak.

2023. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen azt értem, hogy amiből emeltem van az ismétlő, de a másik az akkor szintemelő, mivel közepeztem belőle. Nem tudom mit csinálhattam rosszul. Eddig konkrétan semmit nem kellett beírni személyes adatokon kívül és gondolom csak nem ettől függ az, hogy a rendszer mit enged jelölni. Tavaly hagyományos vizsgát tettem mindenből, legalábbis én úgy emlékszem azt jelöltették meg velünk a tanáraink.
2023. febr. 11. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem hagyományos vizsgát tettél tavaly, az 2005 óta nem létezik, rosszul emlékszel.
2023. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
A hagyományos az középszintűnek számít. Nem hiszem, hogy hagyományos érettségit tettél, középszintű lesz az.
2023. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!