Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a hagyományos...

Yuyu kérdése:

Mi a különbség a hagyományos és a helyreállított ltin kiejtésben?

Figyelt kérdés
Mármint értem én, hogy máshogy ejtik ki (a szabályokat tudom) csak hogy most melyiket mikor, miért használják, vagy valami hasonló támpont kéne nekem. Előre is köszönöm! :)

#latin #kiejtések
2013. júl. 1. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyományos latin: középkori s újkori latin szövegek, kifejezések, szavak. Helyreállított: ókori latin szövegek.

Szvsz ez utóbbi sokkal szebb !

2013. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, ez jó nagy hülyeség.


A különbség a kiejtésben van, az ókori, hagyományos latin kiejtését ugye nem tudhatjuk egészen biztosra. A helyreállított latin a legvalószínűsíthetőbb hangrendszert használja.

2013. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdező IS tudja, hogy a különbség a kiejtésben van !

Az Ő kérdése az, hogy mikor melyiket használjuk ? Ha TE jobban tudod nálam, válaszold meg !

2013. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ^_^
2013. okt. 29. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!