Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha diplomás ápoló leszek,...

Ha diplomás ápoló leszek, abból van valami könnyített előrejutás, hogy orvos lehessek, vagy teljesen előlről kell kezdenem az orvosit?

Figyelt kérdés

Általános orvos vagy gyermekorvos szeretnék lenni, de jelen körülményeim között nincs lehetőségem annyi évet tanulni, ezért gondoltam alternatívaként a Semmelweis ápolói szakára.


Ha azt elvégzem és ápoló leszek, abból később egyszerűbb lesz orvossá válnom, vagy nem változtat a tanulási időn?



2023. febr. 12. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván a közös tárgyakat beszámítják majd, de nem biztos, hogy időben sokat nyersze majd.
2023. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyújt semmi előnyt, ha előtte ápolóit végzel. Sőt, elköltöd az ingyen féléveidet, és az orvosi nagyon drága.
2023. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnak el semmit
2023. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem így működik. A "közös tárgyakat" sem fogadják el, mert teljesen más pl. az anatómia vagy az élettan az orvosin és a diplomás ápoló szakon. Csak az államilag finanszírozott félévekből veszítenél.
2023. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most néztem meg az intézményi pontszámítást a Se-en, sajna egy pontot nem adnak, még ha le is diplomázol. Esetleg munkatapasztalatért, ha dolgozol 1000 órát, kapsz 20 pontot. A többi egyetemet nem tudom, de sok eltérés nem lehet.

Egyébként később még nehezebb lesz azt 6 évet tisztességesen kijárni, plusz még szakosodni pár évet.

2023. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!