Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisebb cégnél vagy multinál...

Kisebb cégnél vagy multinál érdemesebb elhelyezkedni, ha nem akarok megrekedni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a kollégák normálisak, a munkakör rendben van, és a fizetés is egyezik a két helyen. A kisebb cégnél többrétű a feladat (=többet lehet tanulni), a multinál jobban el van oszlatva a munka az emberek között (=lazább munkatempó, kevesebb stressz). Tudom, így, hogy nem írok konkrét cégneveket, nehéz tanácsot adnotok, de összességében mi a véleményetek, tapasztalatotok - számíthat a későbbiekben, hogy multi van az ember önéletrajzában? Mennyire lehet előrébb jutni egy multinál? Kis cégeknél általában beragad az ember egy poziba, mert kihalási sorrend szerint megy a feljebbjutás, nem? Már ha megy bárhogy is...

2022. ápr. 26. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A multinál nem törvényszerű a kevesebb stressz. Mivel több az ember, nagyobb a fluktuáció, és ha normálisan állsz hozzá, meg látják, hogy lehet rád számítani, akkor jó eséllyel feljebb tolnak (idővel). Kisebb cégnél még sosem dolgoztam, de amiket hallok ezekről a magyar jóskapista kkv-król, az felér egy rémmesével.
2022. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Közepes méretű cég a legnyerőbb szerintem (kb 50-500 fős)
2022. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak annyival egészíteném ki, hogy a kis cégek a leg több esetben könnyebben zátonyra futhatnak a piacon na meg pláne a válságkor (természetesen attól függően, hogy miben utaznak). Leípítések, elbocsájtások és többi sokkal gyakoribbak, mert a kis halakat mindíh könyebb kifogni mint a nagy bálnát.
2022. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy mik a celjaid. Milyen teruletrol van szo?
2022. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kisebb cég 50 fős kb, viszonylag fiatal, elég jó eredményekkel, szóval azért nem egy jóskapista kategória. :D

A multitól pont azért félek, mert állandóan hirdetnek, sokszor ugyanazokat a pozíciókat, és lósz*rt se találok róluk munkavállalói szempontból, max a raktárosok szokták szidni őket, de én irodában lennék.

Stabil helyet szeretnék, szívesen dolgozom sokat, csak legyen is értelme, mert nagyon unom azt, hogy évekig odateszem magam egy helyen, aztán semmi jó nem származik belőle.

2022. ápr. 26. 19:22
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es: logisztikus vagyok, de egyik cég se a logisztikában utazik (viszont mindkettő covid biztos dolgot szolgáltat), de van logisztikai részlegük, nyilván a multinál nagyobb az osztály.

Mik a céljaim, hát... Szeretnék olyan fizut elérni, ami mellett tudok tervezni egy biztosabb jövőt. Semmi extra...

2022. ápr. 26. 19:26
 7/11 ascelpius ***** válasza:
100%
Én szerintem ha van rá lehetőséged multinál helyezkednék el: sokkal jobbak és általában gyorsabbak a karrier utak és bizonyos szint felett a kisebb cégek nem tudnak versenyezni a multis fizetéssel.
2022. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet általánosítani. Amiket írtál pozitív-negatív dolgokat mind előjöhet multinál és kis cégnél is. Csak adott céggel kapcsolatban lehet vizsgálni a dolgokat.


Én dolgoztam kis cégnél és multinál is.

Volt egy kis cég, ahol kb. mindenes voltam, IT-n belül én csináltam mindent IS. A fizetés gyenge volt, a munkaterhelés közepes, a szervezettség nem volt valami jó, viszont tanulni, fejlődni tudtam, meg kb friss rendszerekkel dolgoztam (én ajánlottam a tech stack-et).


Később dolgoztam multinál. Ott a bürokrácia szörnyű volt, elavult, őskövület rendszereket használtunk és bárminemű változás nagyon lassan ment végbe. Fejlődni nem nagyon tudtam a régi rendszerek miatt. A fizetés nem volt rossz, de emelést ritkán kaptunk, a bérsáv miatt ha kidolgoztad a beledet, akkor se kaphattál többet. Előre jutni nem lehetett, mert pofára volt minden én meg nem nyaltam a főnöknek.


Most ismét kis cégnél dolgozok, a korábbihoz képest ég és föld. Jó szervezettség, friss rendszerek, jó fizu és lehet előre jutni, ha az ember tud. Mediorként kezdtem 1 éve, most már senior vagyok.

2022. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok. Még kiegészíteném, hogy nekem a multinál volt nagy stressz. Sokszor totál idegroncsként jöttem haza. A mostani helyem teljesen laza, szinte semmi stressz. Van, hogy kifáraszt, de nem a stressz miatt.
2022. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A multi sztem biztosabb.
2022. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!