Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanárként felmondok,...

Ha tanárként felmondok, mikortól számítsak az új helyen a jogviszony kezdetére?

Figyelt kérdés

Májusban valószínűleg felmondok a suliban, ahol jelenleg dolgozom, de valószínűleg (még) maradok az oktatás világában.

A kérdésem leginkább arra irányulna, hogy az intézményváltásnak mi a gyakorlata.


Tudom, hogy 60 nap a felmondási idő ebben az esetben. Általában mikortól vesznek állományba/mikor kapok kinevezést az új helyen? Van valamilyen más lehetőségem a kinevezés megszüntetésén kívül (pl. átvétel), ha ugyanúgy közalkalmazott lennék az új helyen? Az előbbi azért érdekelne, hogy ha májusban beadom a "felmondásom" (tudom, hogy közalkalmazottként ezt máshogy nevezik), akkor csak augusztusban számítsak papírra a másik helyen? Illetve a második kérdés azért érdekel, mert ha van ilyen átvételi lehetőség, akkor inkább azzal élnék, azt talán biztosabbnak érezném.


Köszönök bármilyen segítő választ, ez az első évem tanárként és nem igazán látom még át, mi a gyakorlati ügymenet. Budapesti vagyok, ha ez számít.



2023. febr. 14. 14:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném, hogy pl. az áthelyezés (amit én hibásan átvételnek írtam) mennyire jellemző? Ugye ebben az esetben nincs próbaidő se, amit lehet az új helyen nem díjaznak annyira.
2023. febr. 14. 15:13
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár már nem aktuális gondolom, de az áthelyezés a legjobb megoldás és a legkevesebb macerával járó ügymenet
2023. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!