Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tegyek osztályozóvizsgát,...

Tegyek osztályozóvizsgát, hogyha látom, hogy tanár szándékosan nem akar jobb jegyet adni?

Figyelt kérdés

Nem szeret a matek tanárom, és minden erejével azon van, hogy rosszabb legyen az átlagon a tárgyból.


Pl: Amikor javítottam, nekem nem írta át a jegyet, hanem újként írta be, a többieknek átírta.


Pl: A másik osztályban engedi a javítást, nekünk már szándékosan nem, mert akkor nekem is engednie kellene.



Az ez évi év vége már beleszámít a továbbtanulásba. Gondolkozom rajta, hogy osztályozózzak. Mennyire nehéz egy matek 11. osztályos osztályozó?


Már 4-esre állok, de 5-ös kéne.



#matematika #osztályozóvizga
2023. febr. 14. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted, hogy osztályozó? A saját iskoládban nem osztályozózhatsz, mert nem kívánságműsor. Olyan lehetőség van, ha még el nem törölték a köznevelési törvényben, hogy legalább 1 hónappal a tanév vége előtt kérelmezve, talán az OH-nál, független vizsgabizottság előtt vizsgázhass. Vagyis idegen helyen. Én ezt azért nem lépném meg, mert van még egy év. Egyébként egyetlen egy osztályzat nem hiszem, hogy olyan sokat számít a pontokban és hol van még az évvége. A tanárnak valószínűleg van rá oka, hogy utál, mondjuk szemtelenség, inkább azon változtass, és a szülőt küldd be a tanárhoz megbeszélni, amiknek nem tudod az okát.
2023. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltam sulis versenyeken, stb. , ezért többször hiányoztam az órájáról. De nem sokat! Sokkal kevesebbet mint pl. akik betegség miatt hiányoznak heteket.


Másrészt, nekem az új pontszámítás van 24'-től, minden plusz pont jól jön. Valahogy más közismereti tárgyból nincs ilyen problémám.


De igen, erre a lehetőségre gondoltam.

2023. febr. 14. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a jövő évre is magadra haragítod a tanárt. Nagyon barátságtalan lépés. Inkább helyben oldd meg a köztetek lévő ellentétet. Biztos, hogy nem az iskolai versenyek miatt haragszik.
2023. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ellentétet kellene megoldani. Ember, ő fogja javítani az érettségidet, ne akard már magadra haragítani! Úgy tudom, hogy lehet kérni az érettségi előtt határidővel más tanár kérvényezését javítótanárnak, de ez egy procedúrás folyamat, plusz mégis hogy fog rád nézni a többi tanár, ennek híre megy. Osztályozó vizsgát olyan esetben tesznek, ha valakinek nincs elég jegye, vagy olyan tárgyból kíván érettségizni, amit nem tanult legalább 2 évig. Ha ennyire kilátástalan a helyzet, akkor inkább most válts sulit, gyorsan, amint lehet.
2023. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!