Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell kiíratkozni az...

Hogy kell kiíratkozni az egyetemről?

Figyelt kérdés

Pár hónapja utánanéztam, és leadtam a kérvényt a hallgatói jogviszony megszüntetésére, küldték is, hogy elfogadták, de semmi mást nem küldtek. Azóta kaptam olyan emaileket is, hogy xy tárgyra jegybeírás történt, vigygajegy eredménye "Nem vizsgázott". Nemrég pedig az egyik diákszövetkezeti tag írt rám megkérdezni, hogy miért nem vettem fel egy tárgyat.

Nem sikerült kiíratkoznom, vagy annyira rossz a rendszer, hogy hozzájuk nem jutott el az infó, hogy kiiratkoztam?



2023. febr. 15. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ha elfogadták a kérvényt, sikeresen megszűnt a hallgatói jogviszonyod, ennyi. Mit vársz, mit

kellene küldeniük még szerinted?

2023. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is úgy gondoltam, hogy ez elég, tényleg elég egyértelműnek tűnik. Viszont így nem értem, hogy miért látnak még ők a rendszerben, miért nem tudják, hogy már nem tanulok ott. Ja, meg a fizetésről kéne küldeniük valamit, gondolom azt nem nekem kéne kérdeznem, hogy mégis mikor fizethetem vissza. Ha nem írnak semmilyen levelet róla(csak kiíratkozás előtt írták, hogy vissza kell majd fizetni), akkor nekem nem lesz belőle problémám, hogy nem fizettem időben, nem termelődik kamat, ugye?
2023. febr. 15. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor adtad be a kérvényt, mikor szűnt meg a jogviszonyod?
2023. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
December 1.-én fogadták el. Előtte pár nappal adtam le.
2023. febr. 15. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság van vége a 2022/23 őszi szemeszter vizsgaidőszakának és a jegybeírásnak. Aki beírta hogy nem vizsgáztál, valamilyen tanszéki ügyintéző lehet, akinek nincs rálátása a jogviszonyodra, de ha lenne is, nyilván akkor is le kell adminisztrálnia valahogy. A rendszerből nem törlődsz a kiiratkozással egyébként, be fogsz tudni lépni utána is a Neptunba, jönni fognak az egyetemi hírlevelek stb. (saját tapasztalat)


Mit kellene visszafizetned? A tanulmányi hivatalt keresd ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Neptunban a tanulmányok képzés adatokba és ott látszik,hogy mi a státuszod.
2023. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!