Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már egyetemista vagyok, és...

Ha már egyetemista vagyok, és jelentkezek újra és felvesznek, muszáj be is iratkoznom? És ha nem, így elveszem a helyet más elől?

Figyelt kérdés

Orvosira járok, és van egy harmadik tárgyfelvételes tárgyam, amiből 1 vizsgaalkalmam maradt.

Ha esetleg nem sikerül, elbocsátanak.


Ezért az a tervem, hogy újra beadom a jelentkezést, hogy szeptemberben elfogadtassam a meglévő tárgyaim.


Ha mégsem lesz szükségem rá, mert sikerül a vizsgám, akkor tudok még csinálni valamit? Júliusban leadni a jelentkezést, vagy lemondani a helyemről?


Illetve, ha el is bocsátanak, de mégsem iratkozok be?


Van bármilyen szankció?


2023. febr. 15. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha felvesznek, akkor dönthetsz úgy, hogy nem iratkozol be és számodra nem lesz semmilyen következménye. Viszont igen, úgy elvennéd valaki elől a helyet.

Elvileg július közepéig, a hiánypótlási időszakban van lehetőséged megjelölt szakokat kitörölni a sorrendedből, de azt nem tudom, hogy a teljes jelentkezést is lehet-e törölni.

2023. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez az "elveszed a helyet más elől" egy bullshit, amit valszeg azok szeretnek hangoztatni, akiket nem vettek fel sehová.


Ha az már a te helyed, te szabadon eldöntheted, hogy mit kezdesz vele.


Ha a másiknak több pontja lett volna, akkor ő került volna be, de mivel neki nem volt elég pontja, így te, ennyi!


Szerintem ez olyan, mint a moziban egy ülőhely. Te voltál az ügyesebb, gyorsabb, tiéd lett. De ha végül mégis úgy döntesz, hogy nem mész el a filmre, akkor nem kötelező és nem vetted el a lehetőséget mástól (hiszen előtte is ott volt a lehetőség, hogy beelőzzön téged), mert ő majd megy a következő előadásra, ha bejut..!


Nincs semmilyen szankció, szabadon eldöntheted!

2023. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

#2 Ne hasonlítsuk már az egyetemi felvételit (ami valaki jövőjét befolyásolja) egy mozijegy vásárlásához. Itt nem az a tét, hogy 3 órával korábban nézhetsz-e meg egy filmet, hanem valakinek a karrierje.

Az ilyen gondolkodású emberek miatt tart ott a világ ahol.


Ha ő már június végén látja, hogy nem lesz szüksége a helyre, akkor egy gombnyomással visszaléphet és átadhatja a helyet másnak. Az orvosikon úgyis minden évben óriási túljelentkezés van és sokan nem első alkalommal próbálnak bejutni. Minek tegye tönkre valaki álmát, ha neki nincs szüksége a helyre?

Legyünk már egy kicsit tekintettel egymásra.


És képzeld, ezt úgy mondom, hogy engem első alkalommal felvettek orvosira, ráadásul a választott egyetemre. Tudod néhány emberben még van empátia, nem mindenki olyan seggfej mint te.

2023. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3: "Itt nem az a tét, hogy 3 órával korábban nézhetsz-e meg egy filmet, hanem valakinek a karrierje."


Ne hari, de ha valakinek 1 éven múlik a karrierje, az elég nagy lúzer lehet...!


"Az ilyen gondolkodású emberek miatt tart ott a világ ahol."


Igen, mert nélkülük még itt sem tartana! :D


Ez nem tekintettel vagy tekintettel lenni a másikra, hanem pusztán az elért eredmények alapján történő rangsorolás.


Ha a kérdező többet tanult, jobb eredményt ért el, több pontja lett, előrébb került.


Ha a másik túlszárnyalta volna, akkor most ő lenne a helyén, ennyi!


Én továbbra is úgy gondolom, hogy butaság egy egész életnyi karriert attól függővé tenni, hogy ki-hogy lép vissza vagy nem lép vissza vagy mit csinál az ő jogos helyével.


"És képzeld, ezt úgy mondom, hogy engem első alkalommal felvettek orvosira, ráadásul a választott egyetemre. Tudod néhány emberben még van empátia, nem mindenki olyan seggfej mint te."


Na, szépen megmutatkozik a te hatalmas empátiád...!!

Nem baj, orvosnak pont jó leszel így! :XD

2023. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ne hari, de ha valakinek 1 éven múlik a karrierje, az elég nagy lúzer lehet...!"

Kézpeld, nem mindenki teheti meg, hogy várjon egy évet az egyetemmel és újraírja az emelteket. Gondolom gőzöd sincs, hogy mennyire drága utólag letenni egy emelt érettségit, a magántanárokról nem is beszélve. Ezek pedig nem olyan tárgyak, amikre a legtöbb ember egyedül fel tud készülni egy 8 órás munka mellett.

Ha pedig felveszik másik egyetemre, akkor meg a támogatott félévei mennek és tudom, hogy számodra hihetetlen, de a legtöbben nem tudják zsebből kiperkálni az orvosis félévek árát.

Szóval igen, valakinek egy dobása van és ha nem sikerül, akkor mehet egy teljesen más szakra.


"Ha a kérdező többet tanult, jobb eredményt ért el, több pontja lett, előrébb került."

Ez se ennyire fekete-fehér. Egyrészt nem minden középiskolában azonos a felkészítés színvonala. Ha a kérdező egy erős biosz-kémiás gimibe járt, akkor sokkal kevesebb plusz energiát kellett befektetnie, azokkal szemben, akik gyengébb középiskolából jelentkeznek. Jó tanár nélkül kitanulhatja valaki a belét is, akkor se biztos, hogy eléri azt a szintet, ami másnak azzal megvan ha odafigyel órán.

A különböző évben írt érettségi eredmények se hasonlíthatók össze, mert nincs két teljesen azonos nehézségi szintű feladatlap. Csak, hogy példát mondjak, nézd meg a 2015 tavaszi és 2014 tavaszi kémia emelteket. Ég és föld a kettő. 2015-ben siralmas eredmények születtek, ezért a korábban érettségizők röhögve bekerültek a 2014-es eredményükkel, az abban az évben végzettek közül pedig sokan mehettek máshova, vagy hagyhattak ki egy évet.

Arról nem is beszélve, hogy a most érettségizők a 4 évből kb 1,5 évet online oktatásban töltöttek, és megint iskolánként változó, hogy mennyire tudták jól megoldani ezt a helyzetet, de pl egy kémiát nem lehet úgy elmagyarázni ha közben nem látják a diákok, hogy mit ír a tanár magyarázatként. Nagyon nem fair ezeknek a diákoknak a tudását olyanokkal összemérni, akik még a covidos időszak előtt tanultak/érettségiztek.

Ahogy az sem volt igazságos, hogy az eltörölt szóbelik miatt lényegesen kevesebb pontot elért diákokkal szemben, 2020-ban lazán bekerültek azok a 2019-es évben (vagy korábban) végzettek, akiket a saját évükben nem vettek fel.


Így talán már kezded kapizsgálni, hogy ez nem csak attól függ, hogy mennyit tanult az ember, hanem rengeteg egyéb tényezőtől is és ezért nagy luxus úgy jelentkezni, hogy utána üresen marad a helye.

2023. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5: és akkor még nem is vetted számításba azokat, akik elkezdik, de aztán otthagyják vagy kirúgják őket és akkor azoknak is kárba veszett a helye! :)


Mennyi kárba veszett hely! Ja, nem!


Szerintem túldramatizálod a dolgokat.


Mellesleg 1 évre elmehet dolgozni is, tapasztalatokat szerezni.


Nem kötelező az érettségi évében tovább tanulni.

2023. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Mellesleg 1 évre elmehet dolgozni is, tapasztalatokat szerezni.

Nem kötelező az érettségi évében tovább tanulni."


Neked tényleg ennyire rossz a felfogásod?

Pont erről írtam korábban, hogy az egy év kihagyásra nem mindenkinek van lehetősége, és munka mellett erre a két emeltre nem lehet maximálisan felkészülni. Ezek nem olyan tárgyak mint a töri, hogy csak be kell seggelni. És akit nem vettek fel elsőre, az általában azért van, mert valamelyik emeltjét elcseszte, tehát javítania kell belőle, hogy 1 év múlva legyen esélye.


"és akkor még nem is vetted számításba azokat, akik elkezdik, de aztán otthagyják vagy kirúgják őket és akkor azoknak is kárba veszett a helye!"


Ennyire nem akartam belemenni, de igen, ők is tök fölöslegesen foglalták a helyet mások elől.

De ha már itt tartunk: Ha most a kérdezőt kicsapják és nyáron újra felveszik, de mégse iratkozik be, akkor kapásból 2 embertől vette el a lehetőséget, hogy orvos legyen.

2023. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"az egy év kihagyásra nem mindenkinek van lehetősége, és munka mellett erre a két emeltre nem lehet maximálisan felkészülni."


Akkor nem ez volt az ő útja és kész!


Mellesleg nem mindenki készül orvosnak és nem minden szakhoz kell két emelt.


Készüljön fel az érettségire akkor, amikor érettségiznie kell és ha neki jobban sikerül, akkor őt fogják felvenni és nem a kérdezőt, ennyi!


Mondom én, hogy túldramatizálod.


Nem a kérdező tehet arról, ha valakinek nincs más lehetősége.


A lehetőségeit mindenki maga teremti magának vagy az élet alakítja neki és kár lenne a kérdezőre hárítani bárminemű felelősséget, mivel ő csak magáért felel és nem másért!


Lehet ezt még ragozni, de felesleges.


Szerintem a jogosan megszerzett egyetemi helyével azt csinál, amit akar!


Am. szerintem célszerű lenne bevezetni egy olyat, hogy ha nem iratkozik be, akkor a soron következőnek felajánlják a helyét és akkor nem fogja senki leharapni se az ő fejét, se az enyémet. :D


A kérdező meg igenis eldöntheti, hogy mihez kezd.

És csak azért nem kell elkezdenie egy szakot, hogy ne érezze xarul magát, hogy jaj, különben elvette mástól a helyet.


Nem mástól vette el, hanem az az ő jól megérdemelt, saját helye!


Ha másé lett volna, akkor most az ülne ott és nem a kérdező...

2023. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mellesleg nem mindenki készül orvosnak és nem minden szakhoz kell két emelt."

De itt most arról van szó és nem más szakról.


"Lehet ezt még ragozni, de felesleges."

Szerintem is. Akármit írhatok, úgyse fogod felfogni ennek a jelentőségét, remélem a kérdező értelmesebb mint te.


Aztán majd ne sírjál ha bajod lesz és orvoshoz akarsz menni, de nem lesz kihez, mert nincs Magyarországon orvos.

2023. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Ne hari, kedves 9-es, de a személyeskedésed nagyon sértő!


Attól, mert valakinek nem egyezik meg a véleménye a tiéddel, még viselkedhetnél, megnyilvánulhatnál kulturáltabban is!


Pláne, ha orvos leszel, ha leszel...


Szerintem sem a te tiszted eldönteni, hogy a kérdező mit csinál a helyével, és pláne nem kellene mások felett ítélkezned!

2023. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!