Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek szeptembertől...

Szerintetek szeptembertől minden a régi lesz az egyetemeken? Vagy ha most jelentkezem, már ne is álmodjak róla, hogy “normális” egyetemista életet élhetek?

Figyelt kérdés
És ha pl levelezőre megyek, ott lehet, hogy már nem is hozzák vissza egyáltalán a jelenléti oktatást? Nővéremnek levelezőn már ősszel sem hozták vissza egyáltalán, annyira bevált az online... de én nem így szeretnék tanulni, szeretném személyesen ismerni a csoporttársaimat, kapcsolatokat építeni. És ez az egyetem választásomat is nagy mértékben befolyásolná, jó lenne tudni...
2021. jan. 22. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem biztos nem marad így, és szeptemberben lesz annyi vakcina, nyájimmunitás stb stb, hogy lassan visszatérhetünk a rendes életbe.

Nyilván lehet, hogy valamennyire észrevehetőek lesznek a hatások a köv.tanévben, de 100%ban ilyen mint a mostani már biztos nem lesz. Szükséges a személyes kontakt az órákon, nem igazi nélküle az egyetemi élet, ezek nélkül meg csaknem diplomázunk le úgy, hogy végig onlineban voltunk:( legalábbis én bízok benne nagyon

2021. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Az ősz az még nagyon kérdéses. De őszintén, május-júniusban szerintem már inkább a szeptemberi korlátozásokhoz fogunk visszatérni és július-augusztusra már azokat is feloldják. Ennek viszont nincs tudományos alapja, csak egy személyes megérzés.

Én nekem viszont nagyon bevált a távoktatás, a felvin is azt várom, hogy feltegyék az Eszterházy Károly Egyetem proginfó távoktatás tagozatának állami finanszírozott formáját, mert a rektor és az ügyfélszolgálat is úgy nyilatkozott, hogy indul majd.

2021. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van, akinek bejött, de sokan nem viselik jól, ha nem lehetnek emberek közt. Illetve a körülmények sem mindenkinek ideálisak a home office-hoz/otthoni tanuláshoz.

Persze ha van rá igény, szuper dolog, hogy technikailag most már meg tudják oldani egyes szakokon a teljesen online oktatást.

De én például egészségügyi szakra szeretnék menni, ahol nem annyira szerencsés amúgy sem.:D

2021. jan. 22. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

#3: Én szerintem az lenne a legbölcsebb, ha már ebben a félévben nem kavarnának és mondjuk Húsvétig azt kéne mondani hogy "na akkor maradjál" és az áprilist meg még majd eldönteni.

Én személy szerint nem vagyok társasági ember, de tudom hogy vannak emberek akiknek fontos a "haverok, buli, fanta" illetve azt is, hogy a szakképzésben és az eü-s oktatásban borzadályos következményei lennének egy hosszútávú távoktatásnak. Nem szívesen operáltatnám meg magam azzal az orvossal aki online államvizsgázott. Nem véletlen nincs levelező sem EÜ-s szakokon.

2021. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Az oltási hajlandóság eléggé emelkedik szerencsére, így van esély rá, hogy minden rendben lesz addigra.
2021. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

"Nővéremnek levelezőn már ősszel sem hozták vissza egyáltalán, annyira bevált az online... "


Nem a vírus miatt maradt online? És nem azért mert bevált....

2021. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, amíg nappalisok bejárhattak többé-kevésbé (legalább a gyakorlatokra) a félév elején, a levelezősöknek már augusztusban kiküldték az e-mailt, hogy nekik a teljes félév online oktatásban lesz.
2021. jan. 23. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged ez nem fog már érinteni. Maximum maszkot kell majd hordani, de igazából én már azt sem tartom valószínűnek.
2021. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én is eü szakon vagyok és bár ez egyetemenként változik, a gyakorlatias órákat (laborgyakorlatokat) személyesen tartották volna, csak hát nekünk a 10. hét után jött az online oktatás, akkorra meg már a laborgyakorlatok nagy részét letudtuk, ami még maradt, azok olyan tárgyak voltak, ahol csak nézni kellett a tanárt demonstrálását. De a fennmaradó ZH-kra be kellett mennünk és minden egyes vizsgánk jelenléti.
2021. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!