Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott érettségi lejárt...

Előrehozott érettségi lejárt személyivel, mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Számomra kedd délután a postán derült ki, hogy már tavaly májusban lejárt a személyim. El is szeretnék menni megcsináltatni, nyilván, de most nem ez a lényeg. A probléma a következő. Diákigazolványt nem lehet megadni, próbáltam. Az érettségi jelentkezés utolsó utáni pillanatában intéztük el ofőmmel, hogy tudjak jelentkezni. Csakhogy, ha most ő beviszi ezeket az adatokat, gondolom vissza fogja dobni neki a rendszer, hogy lejárt, mint a postán. Viszont akkorra már nem tudja módosítani, mire nekem meglesz az új személyem, mert a regisztráció ideje lezárult már rég. Most mondhatnánk azt hogy akkor érvénytelen a jelentkezési, és, ez olyan nagy ügy? Sajnos elég nagy ügy, ugyanis az egész osztály előrehozottat tesz, szóval átvariálták miattunk az órarendet (az egyik tantárgyat átalakították felkészítőnek) és a matek érettségit eltolták egy évvel, mert csak 3 előrehozott érettségit lehet tenni. Szóval elég komolyan van véve, és elvárva, hogy ez nekünk itt és most meglegyen. A másik baj az, hogy engem már ki akartak rakni innen, mert nem jók a jegyeim, és most is buktam félévkor, bár már bejelentkeztem javítási lehetőségre. Úgyhogy félek, hogy ha ez az egész kiderül, úgy dobnak ki engem innen, hogy a lábam se éri a földet. Haza se merek menni mert ha én ezt otthon közlöm hát inkább hagyjuk mit kapok (hozzáteszem teljesen jogosan, nem is értem hogy lehettem ekkora gyökér, hogy nem néztem a lejárati időt). Valaki volt már hasonló helyzetben? Szerintetek mi lesz ebből? Az egész történet eléggé zavaros szóval ha valamit érthetetlenül magyaráztam el szóljatok és kifejtem jobban. Köszi ha valaki válaszol érdemben.

2023. febr. 17. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leadott jelentkezéssel valami baj van, de időben le lett adva... akkor szólnak, és kilehet javítani...


Egyébként meg annyi eszed lehetne hogy ezt a tanárnak mondod meg, akinek ismernie kéne mi hogyan megy... vagy a felvi.hu-n van ingyenes elérhetőség (telefonon), ahol mindent is tudnak.

2023. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Útlevélszám is jó.
2023. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!