Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az az előrehozott érettségi...

Mi az az előrehozott érettségi?És mondjuk matekból lehet ilyet tenni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Előrehozott érettségit csak meghatározott tárgyakból lehet, tudtommal kizárólag nyelvekből és informatikából. De többször módosult az évek során. Én még szerencsés voltam, kilencedik osztályban leérettségizhettem németből. Ehhez viszont kellett osztályozóvizsga, de gyakorlatilag már az is egy készülés volt rá.
2022. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Előrehozott érettségi az, amit a rendes érettségi előtt teszel le egy vagy több tantárgyból.

Rendes érettségi= Az, ami a gimnázium legvégén van: matek, magyar, történelem, idegen nyelv, 1 valasztott tantárgy


Előrehozott érettségit csak idegen nyelvből, informatikából és olyan tantárgyakból lehet tenni, amelynek az oktatása a helyi tanterv alapján lezárult.

Matekból, magyarból és történelemből NEM lehet előrehozott érettségit tenni!

2022. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!