Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőségem év közben...

Van lehetőségem év közben iskolát váltani?

Figyelt kérdés

10. osztályos vagyok és gyűlölöm a mostani sulimat. A Budapesti Adyba járok és egy katasztrófa az egész iskola. Az osztályfőnököm beírt egy megrovást mert elmentem fogorvoshoz és szemészetre ahova megkérdeztem hogy elmehetek e és nem mondott semmit ezért az igazgatóhelyettestől kaptam kikérőt. De azt mondta hogy őt nem érdekli hogy ki engedett el mert ő az osztályfőnök és csak ő engedhet el. Miközben konkrétan a főnöke engedett el. Vittem is orvosi igazolást megmutattam az aláírt, pecsételt kikérőt és azt mondta nem érdekli és nem húzza ki a rovót. Az osztályban senki se szól hozzám, de beszólogatnak a ruháimra. Az magyartanár 15 perces késésekkel érkezik és nem is az anyagról beszél és minden tananyagot kiad hogy csináljuk meg pptnek nem is írunk vázlatot, franciából a 9.es könyv felénél se járunk mert egész heti órák mennek el házi ellenőrzéssel, a kémia tanár nem is tanít csak felolvassa a könyvet és elvárja hogy zero magyarázással megértsük aztán szivat a dogáknál, nekem meg fontos a kémia mert orvos szeretnék lenni ezért biosz tagozaton vagyok, a biosz tanár az nagyon jó. Töriből most fejeztük be a 9.es anyagot, a Matektanár aki az ofő negyedfokú törtes egyenleteket ad és elvárja hogy tudjuk megcsinálni emellett nem is a tananyagot tanítja hanem sokkal magasabb szintű matekot amihez könyvünk sincs és mi vagyunk a közepes matek csoport. Földrajzból idén kB csak 6 óránk volt megtartva mert a többi mind elmaradt. Emellett az osztályfőnöknek megkérdőjelezhető "játékai" vannak. Az egyik az volt hogy húzol egy nevet és az illetőt nyakon kell puszilni aztán megkapod az ő kártyáját és így megy a kör. A tanárúr is játszott. Behívott az irodájába hogy nézzem meg hogy ottvan e a bizonyítványom. Mögém állt, elhúzta a hajam és nyakon puszilt. Most két hete beteg vagyok úgyhogy nem mentem és nem is küldik el a házikat pedig több embertől is kértem, az osztály csoportba is írtam de senki se válaszolt. Úgyhogy elég sok okom van amiért el akarok jönni innen. A könyves Kálmán gimnázium természettudományos osztályába szeretnék menni. Ugye bioszos vagyok, szóval az nem gond. Max a kémiát és a franciát meg a töri kéne bepótolnom. Apukám tanár így át tudnának venni. Évközben át lehet menni? Illetve mit gondoltok a történtekről? Kicsit hosszú lett aki elolvassa annak köszi


16/l


2023. febr. 17. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor át lehet, ha átvesznek.
2023. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit állítasz a tanártól az furcsa. A helyedben jelezném az igazgatónak. Természetesen kíváncsi lennék a másik fél verziójára.

Halkan jegyzem meg hogy a negyedfokú másodfokúra visszavezethető egyenleteket tudni illik a középső matekcsoportban. Az ofőd véletlenül nem valamilyen Laci bácsi?

A Könyvesbe nem vesznek át ha ezzel indítasz. Attól hogy apád tanár még nem biztos hogy Szepesvári (igazgató) át is vesz.

2023. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
56%

Gimiből gimibe mehetsz vagy szakosba

De szakos suliból csak szakos ha mehetsz, nincs gimi

És a második nyelvre figyelj! Ugyan az legyen


Amúgy nincs akadálya

2023. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetne szakiskolából gimibe? Mehet.
2023. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
56%

Nem engedik át, ahogyan én tudom

Nagyon kicsi ra az esély, hogy felveszik oda, hisz két különböző színvonal

Az egyikben van kemia, biosz, fizika, foci a másikban nincs és ez lehet egy probléma, meg hogy szakot tanul

Van esély, hogy felvesznek, de az csak 0.1

2023. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gimibe járok
2023. márc. 4. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Na átvettek a Könyvesbe vagy elhajtottak?
2023. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Év végén fogok átmenni úgy döntöttünk a szüleimmel. De igen átvesznek
2023. márc. 5. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!