Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szeretne az ember több...

Ha szeretne az ember több időt foglalkozni a gyermekekkel magánóvodákban, pedagógus asszisztens (netán dajka) képzésre, vagy óvodapedagógia szakra lenne célszerűbb jelentkeznie? Illetve magánóvodákban melyikkel lehet biztos(abb)an elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógiánál annyi probléma sajnos esetemben esélyes lehet (legalábbis ahogy olvastam az alkalmassági vizsgákkal kapcsolatosan feltett kérdésekre keletkezett válaszokat, sokan a következőket írták), hogy ha nem megfelelően énekelsz, hangom kb. mint egy dörmögő medve, illetve az adott szöveget sem pontosan úgy olvasod fel, ahogy azt elvárják (nincs diszlexia, sem sejpítés, de az előfordulhat, hogy meg-megakadok közben, vagyis nem folyamatos), akkor még csak fel sem vesznek.

Nyilván itt vidéki egyetemekre gondolok, nem olyan magas elvárásokat támasztó, nagy presztízsű helyekre, mint az ELTE. De így talán még vidéken sem vennének fel, pl. Szeged, vagy Debrecen, pláne, hogy jó pár évet kis is hagytam.



2023. febr. 18. 20:40
 1/1 anonim válasza:
Én is elhasaltam az ének alkalmasságin pedig fél évig jártam hetente tanárhoz. De más meg azt mondja átment szar hanggal. Biztos tanárfüggő. De pl nekem van beszédhibám és a beszéd részén gond nélkül átengedtek, de egy volt iskolatársamat nem. Azért meg lehet próbálni egy felvételit, de ha nem jön össze akkor pedasszisztens képzést vagy dajkát javaslok :) amúgy én pont most készülök a dajka képzést elvégezni, majd utána kisgyermekgondozó nevelő képzésre megyek szeptemberben, csak addig is szeretnék oviban vagy bölcsiben dolgozni :)
2023. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!