Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai kori oktatás kötelező?

Az iskolai kori oktatás kötelező?

Figyelt kérdés
Torna óra helyett van megtartva, viszik őket jégpályára. Hogy szokott ez lenni, kötelező részt venni a gyereknek?

2023. febr. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanolyan tanóra, ha a tesi helyett van...
2023. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Kötelező, ahogy az iskolai úszás is.
2023. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk az úszás helyett lett a kori, nehogy a gyerekek megfázzanak, mert az uszodában nagyon hideg van, nem fűtik rendesen a megemelkedett költségek miatt. Ettől még kötelező a jelenlét.
2023. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Persze, kötelező tanóra. Én imádtam, azóta se koriztam, mekkora hülye vagyok, pedig nagyon jó dolog.
2023. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Amennyiben a testnevelés helyett van, azt kiváltva van, akkor bizony kötelező a részvétel.
2023. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
91%
Ha testnevelés helyett van, akkor kötelező.
2023. febr. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen kötelező. Az már más kérdés, hogy ilyenkor egy állami iskola ezért semmiféle pénzt nem kérhet, azaz a belépti díjat és a korcsolyabérlés árát ki kell gazdálkodniuk. Ezért nem túl gyakori az ilyen Magyarországon.
2023. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, felmentést lehet kérni. Csak megfelelő indok kell.
2023. febr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kötelező, de amúgy nálunk nem osztályozták, vagy ilyesmi. Nálunk 8 alkalom volt, akkor ott egyedül megtanultam korizni. Sajnos azóta sem koriztam, biztos megint kicsit rá kellene dolgoznom, de amúgy szerettem. Úszásra nem jártam, mert allergiás gyerek voltam, és megbeszéltük az iskolával, hogy én kihagyom inkább ezt, hogy ne kelljen a klóros vízbe mennem, így ilyenkor én ottmaradtam a sulikönyvtárban, amíg a többiek úsztak. Később evezésre meg azért nem mehettem, mert nem volt meg az úszóvizsgám, amit a többiek megszereztek, de amúgy sem tudtam úszni, eszembe nem jutott volna evezni menni, még mentőmellénnyel sem, így adta magát, hogy akkor azt is kihagyom. Nem volt ebből semmi komoly dolog.
2023. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!