Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem kötelező az általáno...

Miért nem kötelező az általános iskolai angol oktatás?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyat, hogy azért, mert angolul úgy is mindenki megtanul, illetve hogy német után már sokkal könnyebb az angol. Én nem ezt tapasztaltam. Angolban bár könnyebb a nyelvtan, a kiejtés továbbra is nehezebb mint a nemetben, illetve a mondat szerkesztes is sokkal távolabb áll a magyartol, mint mondjuk a német esetén. Továbbá nem mindenki alkalmas arra, hogy két nyelvet is magas szinten elsajatitson.


Én németes voltam általános iskolában és úgy érzem, hogy ez nagyban hatraltatott. Az interneten nem tudtam eligazodni aztán később állásokat nézve azt tapasztaltam, hogy a munkahelyek 90%-a kéri az angolt, a német meg akkor jó, ha szakmunkásként külföldön akarsz dolgozni. Szóval most allhatok neki angolozni, de mivel a németet sehol sem használom, így úgy érzem h felesleges volt évekig kulon tanarhoz járni és komolyan venni, mert nem használom, és éppen ezért el is felejtem.



2019. jan. 21. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Én általánosban németet tanultam, gimiben franciát. Mégis angolul tudok a legjobban.

Mindkettő teljesen haszontalan nekem, nem is értem, hogy miért erőltették a szüleim. Teljesen magamtól tanultam meg angolul, neten meg játékokkal & filmekkel. Persze akkor könnyű volt, mert fiatal voltam, és akkor könnyebb nyelvet tanulni.

Mostmár bánom, hogy nem tettem le franciából is a nyelvvizsgát, mert ha kicsit tanultam volna gimi után, meg tudtam volna csinálni.


De igazad van, szerintem is első nyelvnek kötelezőnek kéne lennie az angolnak. És nem negyediktől, hanem akár elsőtől.

2019. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!