Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen büntetésre számíthat a...

Milyen büntetésre számíthat a gyerek, ha rajzórán pucér nőt rajzolt?

Figyelt kérdés
Rajz órán az volt a feladat, hogy kerek formákkal rajzoljanak valamit. A fiam padtársa odasugta, hogy pucér nőt kellene, a fiam meg le is rajzolta. A tanár beszedte a rajzokat. Most fél iskolába menni, harmadikos.

2023. febr. 22. 22:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
96%

Általános iskola hetedik osztályos voltam, hetedik évfolyamtól lehetett az ember ügyeletes. Az ügyeletes dolga volt vezetni az ügyeletes füzetet, felírni benne az órák alatti eseményeket illetve csengetni. Nem volt még automata, idővezérelt, hanem rendesen odaálltál a csengő mellé, nézted a kis Casio órádat aztán nyomtad amikor kellett. 2000/2001 körül volt.


Miket kellett felírni a füzetbe? Pl. bárki, aki bejött a suliba, pl. szülő, elkérted a nevét, illetve milyen ügyben jött, vagy XY a Z osztályból elment a tanáriba krétáért, ilyenek. Az ügyeletes füzet egy mezei francia kockás füzet volt. A külseje szanaszét firkálva, illetve a belső borítója is. Volt egy kis üres rész a hátsó borító belső felén, oda rajzoltam egy nőt és egy férfit, akik ruha nélkül boldogok... 😀


Gondoltam nem fog feltűnni, de hát... osztályfőnök másnap bejött az első óra előtt, levágta elém a füzetet és rámutatott a művemre, hogy "ezt te rajzoltad?", mondom, hogy igen, én, ellenőrzőt elkérte majd kiviharzott. Nap végén volt osztályfőnöki óra, azt se tudtam mi lesz velem... Visszakaptam az ellenőrzőt, de csak azért, hogy a saját kezemmel írhassam be az osztályfőnöki figyelmeztetést, tanár csak aláírta: Tisztelt Szülők! Gyermekük, miközben ügyeletesi teendőinek tett eleget, trágár rajzzal díszítette fel az ügyeletes füzezet, ezért osztályfőnöki figyelmeztetésben részesítem.


Azt már akkor megjegyeztem, hogy nem tartom igazságosnak, mert az egész füzet össze volt firkálva, hímtagokkal, horogkereszttel, még az egyik tanár sírköve is megörökítésre került, de miért csak én kapok beírást? Mert ezt tudták bizonyítani... ennyi volt a válasz.


Otthon csak sóhajtottak miatta, serdül a gyerek... 😀 Az új ügyeletes füzet kb. egy hónapig volt makulátlan, aztán elkezdődött a kockasatírozások, vonalazgatások, majd közte a szívecskézés, ki kit szeret, majd ugyanúgy tele volt firkálva kukikkal, mint előtte...

2023. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem a rajztanárától kérdezed meg?...
2023. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
37%

A kapott feladatot teljesítette. Kerek formákkal rajzolt egy női testet. Gondolom nem volt kikötés, hogy nem rajzolhat meztelen nőt. Az emberi test ábrázolása nem szabad, hogy büntetve legyen.


Jó, ja azt rajzolja le, hogy éppen d*gnak, azt megértem, ha nem értékelik, de nehogy már egy rajzórán egy test rajz baj legyen.

Ha mondjuk telerajzolná a füzetét far*k képekkel annak én se örülnék, de gondolom nem szexuális célzatú a rajza.


Ha megbüntetik ezért, akár egyessel, akár beírással, akkor az a gyerekben mély nyomot fog hagyni. Úgy fogja érezni, hogy a meztelen test rossz, bűnös dolog. Ha megbüntetik ezért, én a helyedben kérdőre vonnám a tanárt. A gyereket meg nyugtasd meg, hogy nem csinált semmi rosszat. Meséld el neki, hogy sok híres festő készített akt képeket, amik nagyon híresek lettek. Ráadásul értékelném a kreatív ötletét is.


Ha én lennék a tanár, akkor ugyanúgy értékelném a munkáját, mint a többiekét. Nem emelném ki külön de nem is adnék beírást érte.


Nálunk is volt hasonló eset, ha gondolod privátban elmesélem, írj rám.

2023. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
34%
23asnak teljesen igaza van. Én is ezt magyaráztam, de engem mindenki lepontozott. Örülök hogy valaki végre érti.
2023. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
82%

23, a munkát teljesítette, tehát jár az, hogy magát a rajzot megfelelő jeggyel értékelje, azaz puszátn a tartalma miatt ne adjon rá karót.

De az iskolában vlaó helytelen viselkedésre is reagálni kell. Vannak normák, ez nem bonyolult. Ezért járthat egy szaktanári figylemeztető.

Szóval a legracionálisabb ez lenne, hogy külön bontja a kettőt. Kapjon egy ötöst meg egy figyelmeztető, nincs ebben semmi.

2023. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%
Mi van akkor, ha a gyerek sokat járt múzeumba a szülőkkel, ahol azért vannak pucéran ábrázolva emberek a szobrokon/festményeken, és ez megihlette? Simán el tudom képzelni ezt a helyzetet is. Nem mindenkibe verik bele, hogy pucér ember lerajzolva=rósz. Lehet valami festőt akart utánozni.
2023. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
15%

" pucér ember lerajzolva=rósz"

Pucér embert lerajzolni nem rossz. De az iskolában pucér embereket rajzolni rossz. Nem nehéz megérteni.

2023. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
#27 Nem feltétlenül. Ha nem szögezik le sehol az ilyesmit, akkor nem fogja azt gondolni, hogy iskolában rossz, hiszen eddig úgy tekintett rá, mint művészet, kulturális elem.
2023. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
24%

Hát nekünk nem szögezték le ennek ellenére tudtuk. De ha végig kérdeznénk a diákokat akkor szerintem legalább nagy része (akinek egy csöppnyi esze van) az tudja anélkül is, hogy leszögezték volna nekik.


Egyébként próbálhatod menteni a gyereket de itt nincs másról szó mint, hogy az osztály társa mondott neki valamit ő pedig mint egy ostoba birka megcsinálta. Legközelebb legyen okosabb és nem lesz gondja.

2023. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Sokat járunk múzeumokba, ez igaz, de mostanában kezd ébredni nála az, hogy nézegeti a lányokat. Konkrétan már megjegyzi ha az utcán lát egy csinos nőt.

Apja azt mondta ő is pont 9 volt, mikor elkezdte a nőket bámulni :D

2023. febr. 26. 19:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!