Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetem a...

Melyik orvosi egyetem a "legkönnyebb, legnyugisabb"?

Figyelt kérdés
Igen, igen tudom, hogy mindegyik orvosi egyetem nagyon nehéz illetve nagyon sokat kell tanúli de mégis. Gondolnám a SOTE a legnívósabb, de a vidéki egyetemekről nem nagyon tudok sokat. Azt tudom, hogy Szegeden is elég kemény a helyzet, mivel ismerősöm oda jár, viszont mi a helyzet a Debreceni illetve a Pécsi egyetemekkel? Azt hallottam a Pécsi elég "diákbarát" és akit nem vettek fel Szegedre hanem Pécsre nem is nagyon bánják utólag. Esetleg van itt olyan aki Pécsre vagy Debrecenre jár?

máj. 16. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Nincs ilyen. Érdemi különbség nincs az orvosi egyetemek nehézsége között. Ez nem olyan, hogy az egyik egyetemen szóbeli vizsga 120 tétellel, a másik helyen meg letudod egy beadandóval vagy karikázgatós vizsgával.

Az egyetlen, amiben különbség tud lenni, hogy egyik helyen ez a tárgy egy árnyalatnyival nehezebb, a másikon az - de ez nem azt jelenti, hogy ami az egyik helyen karó, a másikon hármas-négyes.

máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj hogy a tàrgyak nehézsége és teljesíthetősége teljesen oktató függő. Azok meg jönnek-mennek. 5 évvel előre senki se fogja tudni megmondani ki fog téged tanítani és melyik tàrgyból hol mi lesz a követelmény. Vàrosi legendàk lehet vannak. De nàlunk is volt olyan hogy extra nehéz tàrgyból egy oktatóvàltàssal könnyű lett, és fordítva.
máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem már feltetted ezt a kérdést, de egy ugyanilyen biztosan volt.

Én Pécsett végeztem. A diákbarát nem azt jelenti, hogy kevesebb a követelmény, hanem hogy az elméleti tömb és a klinikák döntő többsége egy helyen van, így kb negyed óra sétával elérhető szinte minden, nem kell rohangálni a városrészek között. Maga a belváros is 20 p séta az egyetemtől, vagy 3 buszmegálló. Buktató jellegű tárgyak itt is ugyanúgy vannak, például nálunk nagyon nívós első évben a molekuláris sejtbiológia, a könyvet is maga az intézet igazgató írta, így sokat nem lehet mellébeszélni a vizsgán sem. Hogy egy példát mondjak csak, de nyilván minden évben van olyan tárgy, ami nehezebb, ami csúszós sokaknak, de ez minden egyetemen más.

máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyik se. De ezt a kérdést lehetetlen megválaszolni, max. szóbeszédre lehet alapozni, és ez alapján összehasonlítgatni a képzéseket.

Én Szegedre járok, nálunk a 2.-3. év szerintem kegyetlen sz*r, az 1. év nem vészes, ott inkább az a rossz, hogy még bele kell rázódni az egyetemi dolgokba. A 4.-5. év viszonylag laza (legalábbis az előzőekhez képest), a 6. év viszont szerintem nagyon rosszul van megszervezve, legalábbis pl. a SOTE-hoz képest biztosan, emiatt elég húzósnak mondanám.

máj. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Debrecen a legsz@rabb mind közül.
máj. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Amelyiket el sem kezded.
máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
Kezelted már a dühkitöréseidet?
máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!