Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2. egyetemi szak esetén hogy...

2. egyetemi szak esetén hogy működik ebben az esetben a kreditszámítás?

Figyelt kérdés

Most vagyok az első alapszakomon, viszont már most (a 2.alapszak megkezdése előtt) felvettem azokat a tárgyakat, amiket majd a 2. Alapszakomon fogok (így ott is mintha már a 2. Félévben lennék jövőre).

Ugye a sajat alapszakomon 12 szabad kredit van +18 max. Ez 30. Ha ezt a 30-at túllépem akkor azért később mindenképp fizetnem kell, vagy ha bemutatom, hogy mostmár a 2. Szakomra is felvettek és azokat a tárgyakat vettem fel korábban, akkor nem kell?

Akkor lehet úgy, hogy inkább az államilag támogatott félévnek számítsák be? To sajnos nem tudta a választ. Valaki volt hasonló helyzetben?



2023. febr. 23. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Kredit túllépésért mindenképp fizetned kell. Az államilag támogatott félévekbe nem lehet beszámíttatni. A 2. szakon kreditelismerést kell majd kérned.

Nem értem, hogy mi értelme van annak amit csinálsz.

2023. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor is kell kreditelismerés, ha ugyanaz az egyetem és az óra is teljesen ugyanaz? Miért ne lenne értelme?
2023. febr. 23. 13:41
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert két különböző képzés. Mindenképp kell kreditelismertetési eljárás.
2023. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, hogy másik szakhoz kapcsolódó tárgy, felvettek vagy sem, túlléped a megengedett kredit mennyiseget mindenhogy. Nálunk nem így működik, nem is teljesen értem, amit írsz, de ha átléped, akkor fizetsz, jövőre pedig elismerteted, ha elkezded a másik szakot. Az egyetem nem azt nézi, hogy mi lesz majd, hanem hogy most mi van 😅 Az állami féléves kérdésed nem értem. Én amúgy a helyedben a tanulmányi referenst megkeresném, ha jól végzi a dolgát, mindenre tud neked válaszolni.
2023. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy most az első képzéseden (X) a 2. félévben vagy, felvételizel egy második képzésre (Y) amit szeptemberben kezdenél, és előre meg akarod csinálni az Y szak 1. féléves tárgyait, hogy ősszel elismertethesd őket és 2. féléves tárgyakat vehess fel? (Huh :D)


Kredittúllépés X-en: ezzel majd akkor fog foglalkozni az egyetem, mikor ténylegesen eléred azt, a 110%-nyi azaz 198 felvett kreditet. Hol van az még:)


Kreditátviteli eljárásnál a határidőkre nagyon figyelj. Ezenkívül nem tudom melyik karon, szakon tanulsz és ott hogy megy, de elvileg lehet félévemelést is kérvényezni. Tehát ha megvan az X-ról Y-ra a kreditátvitel, szerintem megoldható hogy majd ősszel 1. féléves helyett máris 2. féléves legyél az Y szakon (ez a válasz az államilag támogatott féléves kérdésedre azt gondolom). De nem mindegy, hogy a tárgyakat meghirdetik-e ősszel és tavasszal is. Ha Y szakon nem lehet 2. féléves tárgyakat felvenni ősszel, akkor passzívan kéne kezdened a szakot, és jövő tavasszal folytatni a 2. félévet. Ez esetben viszont egyáltalán nem érdemes előre megcsinálni órákat a jelenlegi X képzéseden, feleslegesen bonyolítod vele a dolgodat. Ugyanott leszel, mintha Y-t elkezdted volna rendesen ősszel, 1. félévben 1. féléves tárgyakkal.


Remélem ilyesmiről van szó.

2023. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy latom ELTE-rol beszelunk. Nem tudom melyik kar de az fix hogy a TATK-n es a BTK-n speciel nincs keresztfelevben olyan tantargy amit fel tudnal venni legalabbis nekem sosem sikerult ezt igy megoldanom pedig probalkoztam. Ha van is 1-2 akkor sem vagy elobbre mert ugyanugy majd csak utolso felevbe tudsz felvenni olyan targyakat amik pl addig raepulosek voltak.



Kerdezo : ha az 1.szakodon veszed fel a targyat , tokmindegy mihez kapcsolodik vagy mihez nem, hiaba egy es ugyanazon egyetemrol beszelunk, nem teheted azt hogy a masodik szakodra majd atviszed azokat a krediteket, ezert a tanulmanyaid vegen mindenkepp fizetned kell. Megsporoltal annyit hogy a 2.szakodon nem kell majd ezeket a targyakat elvegezd, DE nem feltetlen nyersz vele idot ha keresztfelevben nem indulnak 2.feleves targyak mert mondjuk raepulos dolgokrol van szo, (pl hisba csinaltad meg az angol nyelvfejlesztes 1-et mar, a nyelvfejlesztes 2-t nem fogod tudni elkezdeni szeptemberben mert azokat a targyakat csak tavaszi felevre hirdetik meg)


Ertem en hogy mit szeretnel de a TO is azert nem tud valaszt adni ra mert ilyen nincs.


En is vegeztem parhuzamosan kepzest, nem egy leanyalom.


Amugy elore szolok, ha 2 szakot vegzel egyszerre allamilag tamogatotton vigyazz mert az allami felevek duplan szamitodnak ilyenkor, ha meg veletlen csuszol akkor majd meg fizethetsz is sajnos onkoltseges miatt.


Szvsz. En nem ajanlom hogy igy gondolkozz elore mert aokra nem mentel vele, max a 2.szakod 1. Felevet passzivon kezded (felteve ha az egyetem ezt engedi) , viszont ha nem akkor meg ott fogsz csucsulni hogy mivan raadasul ugye ha kreditelismeressel hoztal targyakat masik egyetemrol az nem szamitodik bele a kotelezoen teljesitendo kreditek ertekebe. 1-2-3 kredittel meg lehet igy mokolni de 10+-al nem ajanlom

2023. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem látom értelmét annak, hogy az első szakon kredittúllépésért fizet, majd a második szakon a kreditelismerésért fizet, időben sem lesz előrébb, viszont nagyon megnehezíti a jó tanulmányi átlag elérését.
2023. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, most vagyok a 2. Félévben, az első félévben már megcsináltam a másik szak 2 féléves tárgyait is, viszont így már elveszett a 30 szabadkredit, ezért lenne fontos. Én viszont reménykedem, mert majd csak a 198 kredit után számolják el, akkor már a 2.szakra is felvesznek.
2023. febr. 23. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha kredit túllépésed lesz, tehát 198 kreditnél többet vettél fel, akkor addig nem engednek záróvizsgázni sem, amíg a kredit túllépést ki nem fizeted.
2023. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
198 kredit utan szamolnak de a 30 szabad kreditet nem tudod tproltetni arra hivatkozva hogy a masik alapszakodon ezek a targyak voltak. Nem pakolhatsz jobbra balra krediteket. Had kerdezzem mar meg milyen szakon vagy most es mit akarsz majd tanulni? Azzal is elobbre lehetnenk kicsit
2023. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!