Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdasági adatelemzés,...

Közgazdasági adatelemzés, gazdaságinformatikus, vagy üzleti adattudomány a jobb szak? Melyiket érdemes választani és miért?

Figyelt kérdés

Ebben a sorrendben 6, 7 és 8 félévesek, vagyis az üzleti adattudomány egy az átlagnál hosszabb, 4 éves alapszak.


Mesterszakon is gondolkodom, bár lehet hogy felesleges ennyire előre gondolkodni… De az egyik MSc amit kinéztem az az adattudomány, ami informatikai szak. Ilyen szempontból lehet, hogy a gazdaságinformatika lenne a legjobb alapszak, bár a másik két szak leírásában is sokat említik az informatikát…


Elolvastam amit csak találtam, de a két gazdaságtudományi szak között nem feltétlenül látom a különbséget, a képzési időn túl.



2023. febr. 13. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ezek között gondolkodtam :)

Miskolcot azért zártam ki, mert messze van, így végül elsőre a corvinust, másodikra pedig bge-s gazdinfót tettem.

Esetleg ezek segíthetnek dönteni:

távolság

tandíj +milyen nehéz megtartani

egyetem közbeni munkalehetőségek


(megjegyzem miskolcot azért se írtam be, mert megnéztem a minta tantervet és több elírás is volt benne, nekem ez abszolút azt mutatta, hogy igénytelenül csinálták meg)

2023. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!