Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichopátiából írnám meg a...

Pszichopátiából írnám meg a TDK-t az orvosin, érhet valami hátrány emiatt?

Figyelt kérdés

Gyorsan leszögezném, hogy bár nem ide való kérdés, ezt máshová nem merem kiírni, itt pedig jöhetnek olyan válaszok, amik segíthetnek a döntésben.


Rengeteg téma közül lehet választani, a személyiségzavarok közül a borderline a leggyakoribb TDK-s téma, de engem az antiszociális személyiségzavar neurobiológiai háttere sokkal jobban érdekel. Viszonylag friss területről van szó, ezért rengeteg kutatási potenciált látok benne, viszont elég megosztó a téma. Lehet, hogy már csak túlparázom, de nem szeretném, ha emiatt elkezdenének spekulálni a hátam mögött, hogy" tuti azért válaszottam ezt a témát, mert érintett vagyok". Pedig mondhatni pont az ellenkezője vagyok a pszichopátiának, mindent túlszorongok, túlparázok, és félelmetesnek gondolom azokat az embereket, akik ilyen vonásokkal rendelkeznek, ezért azáltal próbálom meg csökkenteni a szorongást, hogy az ismeretlent jobban megismerem. De ettől az érzelmi száltól függetlenül is baromi érdekesnek tartom, az ADHD-n is gondolkodtam még, egyelőre a kettő között vacillálok. Ott lenne tanár is, aki ezzel foglalkozik.


2023. febr. 24. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ne hülyéskedj már. Egy orvosi egyetemen senki nem fog rögtön arra gondolni, hogy érintett vagy, pusztán abból, hogy egy adott mentális betegséget választasz. Ez nem ujjal mutogatós dedó, hanem komoly, értelmes emberek gyülekezete. Viszont ha empirikus kutatást is szeretnél csinálni, ami a TDK-n általában elvárt, akkor a pszichiátria általában nem könnyű választás a betegekhez való hozzáférés nehézségei miatt.
2023. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. A TDK arról szól, hogy egy témát tudományos szempontból vizsgálsz, senki sem fog többet belegondolni ebbe (ennyi erővel arra is lehetne mutogatni, aki pl. nőgyógyászatból TDK-zik, mert "biztosan nem jut neki partner"). Ha érdekel a téma és jó a csapat (értelmes, agilis témavezető, jól átgondolt kutatásmódszertannal), akkor hajrá!
2023. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"komoly, értelmes emberek gyülekezete."


Ezzel a kijelentéssel vitatkoznék :D


Nem kell betegeket vizsgálni, mert van egy csomó elérhető szakirodalom a témában, másrészt ez inkább neurológia, mint pszichiátria, hiszen egyre több kutatás hajlik afelé, hogy a pszichopátia egy idegfejlődési rendellenesség, mint pl. az autizmus spektrumzavar vagy az ADHD.

2023. febr. 24. 08:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, tényleg túlparázom a dolgot, de egy picit talán jogosan is, mivel elég tabutéma.
2023. febr. 24. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Eljutottál egy TDk ig de nem jöttél rá magadtól, hogy a témaválasztás a te jogköröd és emiatt elviekben nem érhetne hátrány? Azért aki idáig eljutott, ezt tudhatná.
2023. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

?

Eddig sem az volt a kérdés, hogy én választhatok-e témát.

2023. febr. 24. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen túlgondolod. Szinte nem is tudok olyan kutatási területet elképzelni, ahol a tudományos érdeklődés ne lenne érthető, és bárki rosszra asszociálna. Olyannal foglalkozz, ami érdekel, ha ez az, akkor ez az. Sok sikert!
2023. febr. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!