Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány éves koromig tanulhatok?...

Hány éves koromig tanulhatok? Lemaradok bármiről vagy ér valami hátrány?

Figyelt kérdés

19 és fél éves vagyok perpillanat most érettségiztem de ezen kívül semmim sincs.

Na most 65 év a korhatár a férfiaknál és minimum 40 évet kell dolgozni szóval ha jól számolom ha csak 25 éves koromban kezdek el dolgozni akkor még időben vagyok de ha ezek után még mindig tanulok az már káros nem? 65 év fölött már szívnék , hogy még mindig dolgoznom kell.


2022. jún. 20. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni, tudni, valamiben elmélyedni, valamihez érteni: jó!!!!

Erről maradsz le, ha nem tanulsz.

Nem fog mindig úgy az agyad, mint perpillanat

- ez a hátrány ér, ha nem tanulsz.

Azt keresd magadban: Mi érdekel? Mi az, amit kényszer nélkül is kerestél a világban?(nem az, amit muszáj volt tanulni, nem az amivel sok pénzt lehet keresni) Mi szerettél volna lenni 2-3 éves korodban? 10-12 éves korodban?

2022. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
+1-hez: "minimum 40 évet kell dolgozni" - ilyen nincs. Nem kell minimum 40 évet dolgozni. A nyögdíj kevesebb, ha kevesebb éved van.
2022. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy másik válaszoló vagyok.

Én még annyit hozzátennék, hogy ha egyetemen szeretnél tanulni, azt is nézd, hogy olyat tanulj, amiben képes is vagy jobb minőségben dolgozni, ne feltétlenül csak azt nézd, hogy mi érdekel. Az embernek lehetnek gondjai abból, ha hivatalosan tanul olyat, ami amúgy érdekelné, de nem tudja teljesíteni az adott szakon támasztott elvárásokat.

2022. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 4 évig jártam oviba, és 5 évig középiskolába. (nyelvi előkészítő nulladik osztály.)

20 évesen érettségiztem.

Elsőre nem vettek fel fősulira, kihagytam egy évet.

25 évesen lett meg a diplomám.

A világon semmiről sem vagy lemaradva.

Ne állj munkába csak azért, hogy minél hamarabb nyugdíjba mehess, mert addig nagyon sok idő van, a tested hamar elhasználódik a fizikai munkától. Nem mindegy milyen életminőségben éled az életed nyugdíjas korodig.

Tanulj!

2022. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!