Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tévesen befizetett regisztráci...

Deniel98 kérdése:

Tévesen befizetett regisztrációs díj egyetemen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fontosabb infók: Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi karára járok, és 2022/2023-as I.félévtől átvettek önköltségesről államilag támogatottra.

Eléggé későn érkezett meg a levél arról, hogy átkerültem államira, és már előtte befizettem augusztus vége felé a regisztrációs díjat (50ezer Ft-ot). Viszont így, hogy átkerültem, nem kellett volna, ez ügyben már többször is írtam emailt az ezzel foglalkozó ügyintézőnek, de ő mindig csak annyit írt, hogy "ez nagyon hosszadalmas folyamat, kérem legyen türelemmel". Ha nem az ügyintézőnek írok, hanem másnak ők annyit írnak, hogy ez nem az ő területük, keressem xy-t, vagyis az azt ügyintézőt..

Mit tudok tenni ebben az esetben?



2023. febr. 28. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél türelmes, és ha nem történik semmi 2 héten belül, akkor írj a dékánnak.
2023. febr. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neptunban látnod kellene az összeget és vissza is kellene tudnod utalni magadnak. Ez miért nem opció?
2023. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Augusztus vége óta már eltelt 6 hónap, tehát nem hinném, hogy ebben a két hétben bármi megoldódna, de nagyon örülnék, ha így lenne. A dékánra én is gondoltam már, lehet ez lesz előbb-utóbb.
2023. márc. 1. 00:36
 4/7 A kérdező kommentje:

A neptunban egyáltalán nem látom az összeget, 4.000.- volt a számlámon befizetve még korábbról, amihez még be kellett fizetnem 3.000.- Ft-ot, hogy 2 tárgyat újból fel tudjak venni (1 tárgy újbóli felvétele 3.500.- Ft):D

Illetve a második email után pár napra rá, a neptunban kiállításra is került a számla a befizetésről.

2023. márc. 1. 00:43
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

De miért nem látod a neptunban az összeget????? :O

Minden befizetést látni kellene 1-2 munkanapon belül.

2023. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet elbeszélünk egymás mellett, a saját Otp-s bankszámlámról átutaltam a pénzt az egyetem számlájára, hogy a neptunban megjelenjen, ez meg is történt, én ekkor befizettem az előírt adminisztrációs díjat, amelytől 1 hétre számítva a számlát is kiállították a Neptun rendszerben. Azonban nagyjából 2 napra miután én ezt az 50ezer Ft adminisztrációs díjat kifizettem, megérkezett az egyetemtől a levél, hogy már attól a félévtől átvesznek állami finanszírozású formára, tehát feleslegesen fizettem be, és a neptunban ezt nem tudom visszautalni magamnak.
2023. márc. 1. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaaa, hát akkor az úgy g2tg. Várakozz türelmesen, míg ez keresztülfut a bürokrácián. :/
2023. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!