Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A klasszicizáló törekvések a...

A klasszicizáló törekvések a modernség lírájábanban és az alterego lehetőségei a narrációban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne, ugyanis versenyre készülök amely rohamosan közeleg.

Elsősorban a klasszicizáló törekvések a modernség lírájábanról szeretnék kérdezni. Itt a legfontosabb Babits, Radnóti és Dsida munkásságában.

Ezzel össze van kötve (gondolom úgy lesz) az Esti ciklus, Kosztolányi és Esterházyval kapcsolatban: az altergeo lehetőségei a narrációban.


Mit gondoltok hogyan lehet ezt a két témát összekötni? Mármint az altergeo szereplehetőségeit és a klasszicizáló törekvéseket a modernség lírájában?


Nagyon szívesen fogadok válaszokat, véleményeket, bármit, cikkeket akár.


Előre is köszönöm mindenkinek!



2023. márc. 8. 18:20
 1/2 V. Hélix válasza:

Szerintem ugyan arra a versenyre megyek mint te(magyar olimpiász), mert nekem is ezek kellenek, de nem össze kötni kell őket, hanem lesz két tétel és az első az Esti Kornélhoz kapcsolódik a második tétel pedig a klasszicista törekvésekhez.

Tavaly is voltam ezen a versenyen és a második tétel kreatív feladat volt valószínű most is az lesz

2023. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 V. Hélix válasza:
Hogy ment a verseny? Én az esti kornélt kaptam kreatív feladatnak
2023. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!