Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket néz a védőnő környezetta...

Miket néz a védőnő környezettanulmányon? A ház nagysága, szépsége, modernsége érdekli? Megszólhatja?

Figyelt kérdés

2 hónapja vettünk egy kádárkockát falun. Olyan igazi 70-es évek. XD Viszont nem akartunk kölcsönbe bonyolódni. Úgy voltunk vele, hogy inkább felújítjuk apránként, a saját ízlésünk szerint, mikor jön pénz.

Annyit megtettünk, hogy kifestettük szépre a szobákat. Viszont az ablakokat mindenhol cserélni kéne, csúnyák, régiek és kopottak. A fürdő is elég csúnya. Ocsmány régi csempe, kopott kád, kopott bojler és a csövek is kopottak. stb stb. A konyha szintén csúnya. Régi (elszíneződött, úgy néz ki mint a kosz) járólapok, régi bútor.

A szobákba meg a nappaliba a mi új bútorainkat raktuk.

Ilyenekért szólhat a védőnő?

Amúgy tisztaság és rend van nálunk.


2021. szept. 24. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Ugyan már. Sokszor félelemből olyan putrikba hazaengedik a gyereket, ahol se víz se villany, meg fólia van az ablakon üveg helyett... Ezen ne aggódj.
2021. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézi nem e valami erdő széli drogtanyára szülsz vagy a csillagos égre.

Nem a dizájnt érdekli, hanem van e víz, fűtés. Nem e akar rád omlani a plafon.

2021. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan így vagyunk. Kádarkocka vidéken...

Terhesség elött kb 2 hónappal költöztünk ide, sok mjnden nem történt, mire jött a védőnő (10hetes voltam mikor kijött).

Belekötött, hogy vékonyak az ablakok, cseréltessük ki. Alacsonyan vannak a konektorok, tetessük feljebb őket. A padlasfeljáróban létra, azonnal ki vele, mert baleseti forrás. Zuhanyzó van?! Kádat kellene beszereltetni. Metlaki a padló?! Ujrataposózni, mert ez koszos, veszelyes.


Szülés elött, mikor kijött, nem sok változás történt, mert elment másra a pénz. Elmondta ezeket ismét, én meg bólogattam.


Azóta 2éves a fiunk, elkezdtünk felújítani, most várjuk a hugot. 38hetes vagyok, 1 hete volt kinn. Belekötött, hogy ki lettek cserélve az ablakok, de még nincsenek a spaletták lejavítva, nem esztétikus. Látja van kád, de ez nem biztonságos. A konyhába pvc lett lerakva a metlakira ideiglenesen, ez nem jó, taposózni kellett volna. A bejárati ajtó is látja cserelve lett, de miért ilyenre?! Rosszfele nyílik. Látja a fűtesrendszer is korszerűsítve lett (totál újraépítve), de miért radiátor, gyerekek mellé padlófűtés kell...


Na megköszöntem a látogatást azt közöltem vele mennem kell el, jo lenne ha távozna.


Egyébként nagynéném védőnő, annyit kell nézniük, hogy fűtes legyen, a fürdőazobában kifejezetten. Legyen víz, villany. Ja és a nyílászárok meglegyenek, ne fújjon be a szél. Biztonságos legyen a ház, ne bontásra ítélt. Kb ennyit nézhetnek.

2021. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
#3-as, az durva... 😳 Kicsit túlbuzgó. Egyszer még elküldi valaki melegebb éghajlatra.
2021. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Tuti rátok van szállva. Én még senkitől nem hallottam, hogy belekötöttek volna a zuhanyzóba, meg az alacsony konnektorokba, pedig az ismerőseink nagy résuénél ezek vannak, meg nálunk is. De a többi se semmi… valamiért belétek állt.
2021. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekli ha nem modern a ház, a lényeg, hogy tiszta és biztonságos legyen.

Amúgy erre én vagyok a legjobb példa. Viszonylag új ház, semmit sem kellett felújítani, cserélni, viszont pont akkor csináltunk nagytakarítást amikor jött megnézni a házat. Rögtön panaszkodott is, hogy milyen káosz van és így majd nem lehet hazavinni a kicsit. Amúgy szerencsére nem lett gond, pár perc alatt megértette, hogy egy max 2 napos káoszról van szó

2021. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

#3. Én meg kinyitottam volna az ajtót, finoman megtolva a hátát kitessékeltem volna az ajtón, azt mondva, hogy akkor kösz a látogatást, az én otthonomban ne jártassa a pofáját feleslegesen. "Kapun kitalálsz remélem". És rábszni az ajtót.

De ez én vagyok. Szerencsére a védőnőnk egy tündér, ahelyett, hogy pampogott volna a benti macska miatt, végig cirógatta a beszélgetésünk alatt az ölében :D

2021. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se a fürdő, se a konyha, se a másik szoba nem érdekelte. Nem is értem ezt a #3-ast.
2021. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kukacosak, akkor hogy lehet az, hogy annyi pulya van a mocsokban? Ott nem mernek kukacoskodni?
2021. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
#9 nem mert ott a bakcickány előveszi a szamu-raj kardot és elég ha meglebegteti neki.
2021. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!