Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat ilyet egy tanár?

Csinálhat ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés
Feladtak egy verset suliba és azt mondta a tanár, hogy ameddig nem mondjuk el, addig írja be az egyeseket. Nem tudom nekem ez nem hangzik realisztikusnak.

2023. márc. 12. 14:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Simán megteheti.
2023. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
megtanulod elsőre és nincs egyes. Gondolom elege van a könyörgésből. Simán megteheti amúgy.
2023. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a nem realisztikus?

Tanuld meg a verset és nem kapsz egyest 🤷‍♀️

2023. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanulod és rá ötöst. Akkor igen.
2023. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megtanulod és rá ötöst. Akkor igen."

Úgy érted, akkor adhat rá egyest nem megtanulás esetén, ha megtanulás esetén ötöst ad? Csakhogy valaki vagy megtanulja, vagy nem, mindkét eset egyszerre nem áll elő. És ha nem tanulja meg, meg másnapra sem, meg a következő órára sem, stb., egyszercsak simán mondhatja a tanár, hogy most már nincs rá idő, hogy feleljen, ha eddig nem tette meg, akkor elévült az ötösszerzési időszak, nincs tovább - vagyis ötöst nem fog rá adni, addig viszont akár sokszor egymás utána adhatott rá karót.

2023. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tehetné meg? Ha fel van adva a vers és nem tanulod meg, akkor azért egyes jár, minden egyes alkalommal, amikor fel kéne mondanod, de nem megy.
2023. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Én tanár vagyok, csak egyszer adnék rá egyest. De igazából megteheti, hogy többször számon kéri. Milyen vers amúgy? Elképzelhető, hogy fontos, pl az új típusú érettségi műveltségi feladatsorában kérdezhetnek a kötelező memoriterekből. Ezeket a kerettanterv felsorolja. Ha benne van a kerettantervben, szerintem jobb, ha megtanulod, magad miatt is.
2023. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

"Ha benne van a kerettantervben, szerintem jobb, ha megtanulod"

Szerintem meg nem akkor jobb, ha megtanulja, hanem mindenképpen, ha a tanára azt mondta, hogy meg kell tanulnia.

Adjuk már meg a kollégának a tiszteletet legalább mi azzal, hogy nem kérdőjelezzük meg, hogy mit ad fel házi feladatnak függetlenül attól, hogy mi van a kerettantervben!

2023. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
8, nem tudsz szöveget értelmezni! Azt írtam, ha a vers benne van a kerettantervben, akkor önmaga miatt (saját érdekében) is jobb, ha megtanulja, de persze ha feladata a tanár és nem akar irdatlan mennyiségű egyest, amúgy is meg kell tanulnia. Ha viszont a vers benne van a kerettantervben, akkor ráadásul azért is jó, ha megtanulja, mert az érettségin is profitálhat belőle. Próbáltam motiválni a kérdezőt, hogy ő maga is hasznosnak lássa a vers megtanulását. Nem hiszem ugyanis, hogy a tanár ilyen komoly szankciókat helyezett volna kilátásba egy olyan vers miatt, ami később nem valószínű, hogy visszaköszön az érettségin.
2023. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vers? Amúgy megteheti.
2023. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!