Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan jogszabály amely...

Van olyan jogszabály amely kimondja, hogy ki lehet osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Részmunkaidőben dolgozom, három kisgyerekkel otthon és még egyetemre is járok levelezőn. Szerintem nem kellene rám sózni ekkora pluszterhet, de az igazgató ezt szeretné. Még csak 2. éve tanítok, tehát meglehetősen tapasztalatlan vagyok. Nem érzem azt hogy a hirtelen távozó kolléga helyét nekem kellene betölteni egy egyébként is problémás osztályban. Tudok úgy nemet mondani, hogy jogszabállyal alátámasztva elfogadja az igazgató?

2023. márc. 15. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég annyi, hogy köszönöm a megtisztelő felkérést, de sajnos nem tudod elvállalni?
2023. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen jogszabály. Az osztályfőnök kinevezéséről az intézményvezető dönt. Írd le, hogy a kinevezést visszautasítod, mert... (írd le az indokaidat), kérd, hogy írásban vegye tudomásul. Ha ennek ellenére ki evez, esetleg fordulhatsz a fenntartóhoz.
2023. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Régebben voltak kritériumok, mint például a tapasztalati idő, de lehet, hogy azóta eltörölték.
2023. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!