Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számítják a dolgozatok...

Hogyan számítják a dolgozatok érdemjegyét az általános iskolákban?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdett el járni iskolába Magyarországon, 3. osztályos.

Eddig Kárpátalján járt iskolába.

A dolgozatai a következőképen alakultak:

Elérhető pontszám 37, elért: 28. 75% - érdemjegy 3-as.

Elérhető pontszám 50, elért: 38. 76% - érdemjegy 3-as.

Elérhető pontszám 56, elért 49. 86% - érdemjegy 4-es.


Hány százalékot kell teljesíteni a 4-eshez?

Mert ugye matematikailag 60%-tól 80-ig kellene, hogy négyes legyen.

Hogy működik az osztályozás? Otthon nagyon más volt ez is.



2023. márc. 18. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiszámolják az átlagot és felfelé kerekítenek. tehát 20%-ig egyes, 40%-ig kettes stb... A dupla jegyeket, 2/3-as, 3/4-ed stb.. mindkét számjegyet számolják az összeadásnál és az osztószám kiszámításánál is.
2023. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola házirendje szabályozza, de a tanárok döntik el igazából, hogy hol húznak határt.
2023. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a tanárt kérdezed meg? Vagy a gyereked miért nem kérdezi meg óra után, és mondja el? Leginkább a tanár egyéni hatásköre, nincs erre konkrét szabály, mit itt csak tippelgetni tudunk, hogy ő hol húzza meg. Én mondjuk a 86%-os négyest elég erősnek érzem, az én időmben az rég ötös volt, de nem tudom most mi a divat.
2023. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem ez fixen egyforma minden minden iskolában.

Köszi.

2023. márc. 19. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy az amit leírtál, az egyetemire hasonlít, ahol

0-60% 1

61—70% 2

71-80% 3

81-90% 4

91%- 5


Volt olyan gimis tanárom aki ezt követte, de harmadikban azért elég meredek.

Kérdezd meg a tanárt, aki ezeket adta.

2023. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát nálunk egyetemen is tanártól, tanszéktől függő volt, de nálunk ott is sokszor ennyire szigorú nem volt az osztályozás (persze, volt szigorúbb is, de az egyetem), úgyhogy ez mindenképpen elég meredek egy harmadikos osztályban, de sajnos ezt megreklamálni csak a többi szülővel együtt lehetne. Kérdés persze, hogy a többi tanár is így csinálja-e, vagy egy ilyen katonatanárnéni van csak, de ha a többi is ilyen, én amint lehet elvinném a gyerekemet egy gyengébb suliba, főleg, ha fontos tárgyról van szó, ebben az életkorban motiválni és bátorítani kellene a gyerekeket, nem letörni azzal, hogy 86% négyes egy sima dolgozatnál, hosszútávon már nem is fognak küzdeni a jelesért, de még a négyesért sem. Az én általános iskolás éveimben 80%-81% már ötös volt. Év végi vizsgán volt olyan, hogy 85% kellett az ötöshöz az elmúlt 2 év anyagából, (de csak pár alkalommal volt nálunk ilyen 1-1 tárgyból, ezeket is csak azért rendezték, hogy szokjuk előre az érettségire a hosszabb, kitartóbb tanulást és összpontosítást, és az is már felső osztályban volt, azaz 5-8. osztályos koromban, nem alsóban). Szóval számomra ez a 86%=négyes nagyon durva.
2023. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az általános iskolákban Magyarországon az érdemjegyeket általában az elért százalékok alapján határozzák meg. A pontos százalékhányadok és érdemjegyek azonban iskolánként és tanárktól is függhetnek.


A 4-es érdemjegy általában 70%-os százalékhányadot jelent, de ez változó lehet az iskolák és tanárok szokásai alapján. A fent említett dolgozatok alapján azért kaphatott a diák 86%-os teljesítményért 4-est, mert az adott tanár úgy döntött, hogy az elért százalék alapján ezt a jegyet adja.


Az osztályozás az osztályfőnök és a tantestület döntése alapján történik, figyelembe véve a dolgozatok, tesztek és egyéb teljesítmények mellett a tanuló magatartását, aktivitását és kitartását is. Az általános iskolai osztályozás általában az alábbi érdemjegyeket használja:


1 - elégtelen

2 - elégséges

3 - közepes

4 - jó

5 - jeles


Azonban fontos megjegyezni, hogy az érdemjegyek csak egy része az iskolai teljesítménynek, és a diák fejlődését többféle módon kell értékelni és támogatni.

2023. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!