Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan számítana az egyetemi kapacitásszám?

Figyelt kérdés

Eléggé elméleti kérdés, de érdekelne a válasz. Tudom, az idei felvételinél már nincsenek közzétéve a minimum kapacitásszámok, de nyilván ettől még vannak olyan szakok, amik nem indulnak el pl. 10 fő alatt.

Tegyük fel, hogy van egy szak, aminek a minimum kapacitásszáma 10 fő. Ha bejutna min. 10 fő, akkor a szak elindul, ha pedig ennél kevesebb, akkor nem indul el, tiszta sor.

De mi van akkor, ha én jelentkezek erre a szakra, megkérem 15 ismerősömet, akik amúgy nem jelentkeznének, hogy ők is adják be rá a jelentkezést. Mindenkit felvesznek, majd ez a 15 ismerősöm nem iratkozik be, csak én. Ebben az esetben is elindul a szak, vagy mondhatják azt az utolsó utáni pillanatban, hogy bocs, mégse, mert kevesen iratkoztak be? Ilyenkor ugye én már a pótfelvételiről is lecsúsznék, ami a fenti példában nyilván az én hibám, de ha tőlem független jelentkezők nem iratkoznak be, és azért nem indul el a képzés, az nekem gáz.



2023. márc. 20. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinném, hogy elindítanák, tekintve ahhoz, hogy egy adott tárgy sikeresen elinduljon kell min. 10-15 ember rá.
2023. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha felvettek rá, akkor el kell, hogy induljon függetlenül attól, hogy egy bizonyos félévre a felvettek közül hányan iratkoznak be.

(Még egy ok, amiért örülhetek, hogy olyan szakos lettem, amilyen: nem kellett ilyenek miatt aggódnom, mert nagy szak volt. :) )

2023. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!