Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy már nem tanítják a logaritmust a középiskolákban (sima, középszintű osztályokban)?

Figyelt kérdés
Egyetértesz vele vagy sem? Én nem, mert a mérnöki, vagy matematika szakok fél évvel hosszabbak lesznek így, mivel így kell egy matematikai alapismeretek tárgy az első félévben, hogy bepótolja az elmaradt középiskolai hiányosságokat, meg tovább hígul a felsőoktatás így.
2023. márc. 21. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Felháborítónak és elfogadhatatlannak tartom.
2023. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon összetett kérdés.

Matematikakedvelőként sajnálom. Reálisan nézve a dolgokat, ha az iskolát elvégzők 1%-a találkozik vele a későbbiekben egyáltalán, akkor sokat mondok. Ezek alapján „nem kár érte”. Az a maradék <1% meg majd megtanulja fakultáción, ha ilyen irányba akar továbbtanulni.

2023. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Mióta? :O


Én mondjuk nem értettem meg igazán sosem, de használni használnom kellett (kémia) és a mai napig természetes dolog, hogyha egy logaritmikus skálát nézek.


A felsőoktatás meg nem ettől hígul fel, középszintű érettségin nem is tudom mikor volt már logaritmust igénylő feladat.


Alapismeretek tárgyak meg kb mindig is voltak és lesznek is, mivel a felévtelizők nem egyforma oktatásban részesülnek a gimnáziumokban.


Őszintén, nagyon sok mindenre rá lehetne ezt fogni, hogy "úgy sem kell", majd "megtanulod akkor, amikor odajutsz", csakhogy nagyonsokszor nem látod előre hova fogsz jutni. Meg úgy a középiskoláknak inkább az lenne a feladata, hogy használd és tanuld meg használni az agyadat, valamint legyen egy alapismereted lehetőleg minél szélesebb körben. Egyetemen kevésbé ér rá rájönni az ember, hogy hogyan tud valamit megtanulni.


Jelenleg nem sok kapcsolatom van a matematikával, de a matekórák sosem arról szóltak, hogy "tanultunk", hanem arról, hogy gondolkoztunk, problémákat oldottunk meg miközben használtuk az agyunkat. Talán akkor sem voltam igazán tisztában a cos/sinus tételekkel, de értettem mire jók, mire lehet őket használni és sikeresen használtam is őket. Szerintem ez fontosabb, úgy mint a pitagorasz-tétel esetén is. Eggyel magasabb szint belátni és bizonyítani, hogy miért igaz, de bőven elég, ha elég, ha egyszer elmondják, megérted és utána használod, mint bármilyen eszközt.

2023. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne! Hogy fognak így boldogulni a diákok a felnőtt életben, amikor nap mint nap szembejönnek majd a logaritmusok az utcán?

Viccet félretéve, én nagyon nem kedveltem a gimis matekot, de a logaritmusok szerintem nem észveszejtően nehezek, nem igazán értem, miért veszik ki a tanagyagból. Csomó tantárgyból egyre több lexikális tudást követelnek meg, aki tök felesleges és már lassan megtanulhatatlan mennyiség, erre az olyan tantárgyaknál, amik a gondolkodásra tanítanak meg, csökkentik a tananyagot. Vicc ez az oktatási rendszer.

2023. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy tudom hogy a 2024es érettségi rendszerben még benne van a logaritmus.


Kérdező. Bizonyítanád az állításodat?

2023. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért furcsa számomra, mert emelt kémián viszont követelmény a logaritmus számolás és ugye az emelt kémia matekos része nem haladhatja meg a középszintű matek követelményeit. Szóval itt egy elég nagy ellentmondás jön létre.

Egyébként nem értem miért veszik ki. Nem egy nehéz témakör és a matekos szakok mellett, bármilyen kémiával, biológiával kapcsolatos szakon is találkozni fognak a diákok a pH miatt a logaritmussal. Szóval nem gondolnám feleslegesnek ezt az ismeretet, pláne azért nem, mert akik az említett biosz-kémia irány felé mennek, azok általában alap matekra járnak. Nyilván egy kémiatanár is el tudja magyarázni a logaritmus lényegét, de arra nem nagyon lesz idő, hogy órán gyakorolják is ezt a témakört, úgyhogy a diákoknak nem igazán lesz rutinjuk benne. Rengeteg más témakör van, aminek ennyi haszna sincs, mégis kérik középszinten..

2023. márc. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nettó baromság hogy nem fogják tanítani középiskolában a logaritmust. Mondhatnám azt is hogy a kérdező rémhír terjeszt. Benne van a 2020-as natban. Az OH honlapján lévő 2024-es minta érettségiben is benne van.
2023. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, ha valaki mérnöki vagy matematikai képzésre adja a fejét, az az esetek többségében nem középszintű érettségivel fog egyetemre menni. Én is úgy gondolom, hogy a középszintű érettségi csak egy általános műveltséget adjon, tehát maga az irány jó szerintem. Ellenben szerintem vannak olyan dolgok a jelenlegi matematika tananyagban, amit még a logaritmusnál is kisebb eséllyel fogsz használni az életben, pl szinusz-tétel. Én inkább a geometriának ezt a részét vettem volna ki logaritmus helyett, de maga az alapirány szerintem jó.
2023. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, én például középszintű matekkal és emelt infóval mentem az OE Nik mérnökinfóra, és pl. fizikát is elfogadnak ezen a karon emeltként.
2023. márc. 22. 10:18
 10/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg az analízis gyakorlatvezető említette meg, hogy jövőre felmenő rendszerben változik a tanterv és az az oka hogy a logaritmust már nem fogják középszinten tanítani a középiskolákban.
2023. márc. 22. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!