Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi segit az angol erettsegibe?

Mi segit az angol erettsegibe?

Figyelt kérdés

Középszintű érettségit fogok tenni es sajnos nagyon rossz vagyok belole

Segit ha az eddig fadatokat megcsinalom/ leforditom?

Probaltam nezni csak angolul sorozatot de nem ertettem illetve olvasni de az sem ment ha pedig magyar felirattal nezem nem birok figyelni az angol szovegre


2023. márc. 23. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Középszintű érettségit egy idomított majom is letesz, mi annó lényegében nullát tanultunk rá és simán 3-assal átmentünk úgy, hogy közben moziba jártunk, meg a balatonra, tehát egyáltalán nem tanultunk rá a 90-es évek végén. Nem kell tőle félni, ha megvannak az alapok, akkor menni fog, igazából nektek korlátlan kapcsolatotok van az angollal, az internet, a filmek és a játékok miatt, nekünk anno semmi ilyen nem volt, vagyis nagyon minimálisan.
2023. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, az eddigi érettségi feladatsorok átnézése, kitöltése sokat segíthet, hiszen az idei érettségin is hasonló szintű feladatokra lehet majd számítani, szóval szerintem ez a leghasznosabb, ha az eddigi feladatlapokat töltögeted ki. Tölts ki pár feladatlapot, és nézd meg, hogy melyik része mennyire megy.
2023. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Hát mivel sürget az idő, így az előző válaszolo jol mondja.

Egyébként az 1000 kérdés 1000 válasz is jó könyv

2023. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

"Mi segit az angol erettsegibe?"

Többek között az, ha jól tudsz magyarul... (érettségibeN!)

2023. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Ne csak egymás utána kitöltögesd a korábbi érettségiket, hanem amit elrontasz, azt (persze helyesen) jegyzeteld is ki, memorizáld, és aztán írj meg egy következő feladatsort.

Ha sorozatot nézel, ne magyar felirattal nézd, hanem angol felirattal.

Ne fordítgass, fordítási feladat nincs az érettségin.

Hallgass sok-sok angol szöveget (akkor is, ha oda se figyelsz rá!) és olvass könnyített nyelvezetű olvasmányokat (2-3-as szintűeket, azok nem túl nehezek) és azokból is tanulj meg, amit lehet: szavakat, kifejezéseket.

Nézzél nyelvtanulóknak készült videókat (is, meg persze bármi mást is) a youtube-on, pl. ilyeneket:

https://www.youtube.com/results?search_query=solutions+pre-i..

2023. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek es 4 es válaszoló megnyugtatlak az irodalom próba érettségim 5-os lett szóval ne félj megy nekem a magyar
2023. márc. 25. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

"megnyugtatlak az irodalom próba érettségim 5-os lett szóval"

Nem nyugtattál (volna) meg kicsit sem (ha izgultam volna miattad). Próbaérettségi egy szó.

2023. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na szuper így sincs elég baj a világban még bántsuk egymast is allandoam igyekszem hogy talalj most is valami hibat 😊szep napot neked biztos jo eleted lehet
2023. márc. 25. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!