Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek az igazolatlan...

Hogyan működnek az igazolatlan hiányzások utáni büntetések(?)?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vannak ilyen határok mint pl. a 10 igazolatlan, de mik vannak még, és mivel járnak? (köztük a 10 is mivel jár?)

2023. márc. 24. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
30 fölött, ha nem vagy tanköteles, megszűnik a jogviszony.
2023. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
iskolája válogatja. Az mondjuk már durva, ha van 10 igazolatlanod, több helyen ilyenkor már szülőket értesítik, de mondom, iskolája válogatja. 30 óra után csak a NEM TANKÖTELES, tehát 16 éves kor feletti jogviszony szűnik meg, az alatt a szülők, illetve a gyámhatóság, vagy egyéb szervek bevonásával vizsgálják az ügyet.
2023. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ezer dologtól függ. Tanköteles/nem tanköteles; közoktatás vagy szakképzés; ha utóbbi, akkor van-e szakképzési munkaszerződése, ösztöndíja; van-e amúgy 250 órát vagy egy tanóra 20%-át meghaladó igazolt hiányzása.


De minden iskola leírja ezt, többnyire a házirendjében.

2023. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anettbp ***** válasza:

Tanköteles gyerek szüleit 1 igazolatlan óra után, 2, 11 és 30 óra után a család és gyermekvédelmi szolgálatot kell értesíteni.

Nem tanköteles, kiskorú gyermek szüleit 10 és 11 óra után, a család és gyermekvédelmi szolgálatot 10 igazolatlan óra után, a gyámhivatalt 50 igazolatlan óra után kell értesíteni.

2023. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért ne legyünk álszentek, hogy 10 igazolatlan után megkövezzük... nekem is volt 10 igazolanom minden éven a középiskolában, de mégis lediplomáztam... 😄

30 óra után szabálysértési eljárást indítanak, pénzbüntetést kap a szülő. 50 óra után védelembe veszik a gyereket (gyámhatóság értesítése, családsegítő + Gyermekjóléti Központtal kötelező kapcsolattartás). Persze tanköteles gyerek esetében. Egy gyerek annak a tanévnek a végéig tanköteles, amelyikben betölti a 16. életévét. Tehát hiába töltötted be tegyük fel októberben a 16-ot, júniusig akkor is tanköteles vagy.


Nem tanköteles gyerekek esetében 30 óra után megszüntethetik a tanulói jogviszonyt, de ezt gyakorlatilag az iskola dönti el.

2023. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: ki kövezett meg bárkit?
2023. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De úgy tudom hogy 15 vagy húsz után a tantestületet kell össze hívni és ők döntenek rólad. Harminc után az igazgató egyhangúlag dönt
2023. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!