Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tegezhetek egy tanárt, ha...

WidowmakerButt kérdése:

Tegezhetek egy tanárt, ha megengedte, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Igen a kérdés kicsit hülyén hangzik, de a kontextus a következő: Levelezőn vagyok egyetemen, a legtöbb "osztálytársam" nálam legalább 10 évvel idősebb, míg én csak 19 vagyok. Pár tanár megengedte, hogy tegezzük őket, de úgy gondolom, hogy ez leginkább csak az idősebb tanulókra vonatkozik. Viszont én, mint fiatalabb, eléggé kellemetlenül érzem magam, hogyha tegezek egy felnőttet, aki legalább 20 évvel idősebb, mint én.


Feleslegesen aggódom ezen? Esetleg van alapja az aggodalmamnak?


2023. márc. 27. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Tegezheted a tanárt. Lehet tiszteletet adni akkor is ha tegezel valakit és lehetsz tajparaszt is magázódva.
2023. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, amit érzel. Amikor én elkezdtem az egyetemet, volt olyan tanár, aki mondta, hogy tegezzük, és én is ugyanazt éreztem, mi te. Egy idő után finoman elkezdtek utalni rá, hogy zavarják, hogy magázom őket, ezért én is lassanként áttértem a tegeződésre.


Szóval mindenkire vonatkozik, nem csak az idősebbekre. Meg aztán kortól függetlenül ti egyenrangúak vagytok, mint hallgatók.

2023. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Udvariatlanság magázódni, ha egyszer megkértek a tegezésre.
2023. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felajánlotta a tegeződést akkor tegezd nyugodtan. Ha neked kényelmetlen a tegezés az egy másik dolog, de az ajánlat rád is vonatkozik, nem csak az idősebb szaktársakra. Én is nagyon sok mindenkivel tegeződök az egyetemen, 40 évvel idősebbekkel is, itt ez a szokás - nekem mondjuk nem is kellemetlen érzés.
2023. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tegezd te is, a kérés rád is vonatkozott, nem csak az idősebb hallgatókra.
2023. márc. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megengedték, akkor megengedték. Mondjuk tanár-diák viszonyban szerintem nem túl felelősségteljes dolog megengedni, de ettől még meg van engedve, úgyhogy tegeződhetsz.
2023. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk már gimiben is volt olyan tanárunk akit volt hogy simán letegeztunk, persze nem úgy hogy helló vagy szia de például köszönöm helyett köszi, vagy ilyen baráti hangnemben beszéltünk, mondjuk 29 éves volt😄 egyébként nem gaz, engem is zavar mostmar egyetemen mikor a nálam nem sokkal idősebb oktatokat magazni kell:'D
2023. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!