Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 26 éves fejemmel hány éves...

26 éves fejemmel hány éves korig tegezhetem vissza az embereket?

Figyelt kérdés

Én úgy 50-ig szoktam, ha fiatalos. Ha már őszes akkor nem feltétlen.

Persze ez függ attól, hogy épp milyen szituációban vagyok, de egy teljesen átlagos szituációt nézzünk, pl. kutyasétáltatás közben "összeütközöm" valakivel. (Éppenséggel nincs kutyám, csak szemléletés képp)



2022. jún. 16. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Ismeretleneket nem szokás letegezni , akárhány évesek. ( Kivéve ha hasonló korúak és ők már tegezve szólítottak meg)
2022. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze arra gondoltam hogy engem letegeznek, hogy akkor hány éves korig tegezhetem vissza.
2022. jún. 16. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Hát, talán 40 felettit már azért nem árt ha nem tegezed vissza egyből. Szerintem.:)
2022. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

ha ő letegez, én visszategezem.

kivétel a valóban idősebbek, akik láthatóan már nincsenek olyan jó erőben

de 50 körüliként ő is felnőtt, meg én is: amilyen tiszteletet ő ad nekem, olyat kap tőlem vissza.

az a tapasztalatom, hogy az életben ilyen hozzáállás kell, különben nem fognak komolyan venni.

2022. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
elmúltál 18 éves, felnőtt ember vagy, viselkedj is akként. aki letegez, azt visszategezed. ilyen egyszerű.
2022. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyszerű a szabály, aki engem letegez, azt mindenképp tegezem, nem divat a csendőrpertu és ha megsértődik, mert letegeztem, érdemes lenne elgondolkodnia, hogy ő vajon miért nem mutatott tiszteletet azon a módon, ahogy elvárja.


Informális közegben tegeződök (pl ha kikérek egy italt egy bárban, kommentekben, vagy edzőteremben).


Formális közegben alap a magázódás (orvosnál, kormányablakban).


Ahol hatalmamból adódóan (például előadóként) én vagyok magasabban, ott kezdeményezem a tegeződést közös megegyezéssel, ahol nem, ott megvárom, hogy felajánlják (például munkahelyen új belépőként).

2022. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!