Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire van értelme a HR/embe...

Mennyire van értelme a HR/emberi erőforrások szaknak? Diplomát akarok szerezni, de van értelme külön ide vagy már szinte bármilyet elfogadnak? Vagy milyen "hasonló" szakot ajánlanátok, amivel el is lehet helyezkedni, és relatíve jó a fizetés?

Figyelt kérdés
Azért egy Hr-el szerintem eléggé könnyen elhelyezkedhetek

2023. márc. 29. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Háááát én HR-en dolgozom 5 éve de még cak egyetlen emberrel találkoztam aki épp HR képzést csinált (de őt is fölvették úgy, hogy még nem volt meg a végzettsége hozzá).

A munka nagyrésze könnyen megtanulható helyszínen. Persze előny, ha ismered a cégek és HR rendszerek felépítését stb... de elhelyezkedni simán el tudsz HR-ben ez a végzettség nélkül is. Aztán ha meg már bent vagy és van munkatapasztalatod, akkor éppúgy meg tudsz pályázni magasabb pozikat. Sőt, a munkatapasztalatot gyakran többre tartják, mint a HR irányú végzettséget.

Deee azért szokták nézni, hogy valamilyen felsőfokú végzettséged legyen. Szinte mindegy milyen, csak legyen.

2023. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!