Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki nem bánta...

Van itt olyan aki nem bánta meg, hogy egy nem neves magyar egyetemre ment?

Figyelt kérdés

Minden egyetemre, legyen az kicsi vagy nagy, elismert vagy népszerűtlen sorra záporoznak a kritikák.

Gyakorlatilag mindenhol hallani, hogy káosz és szervezetlenség van - úgyhogy azzal már nem is számolok, hogy netán stresszmentes legyen a bürokratikus része.


De van olyan kisebb, népszerűtlenebb egyetem amit ti kifejezetten szerettek? Például: ismerősöm a Miskolci Egyetem egyik nem túl népszerű szakirányára járt. Ő kifejezetten szerette ott azt, hogy a professzorok közvetlenebbek, lehet velük beszélgetni, vitatkozni. Míg ugyanezt egy neves pesti egyetemen nem kapta meg, mindenki rohanásban volt és ő egy volt a 200 diák közül.


Tekintsünk el most attól, hogy az ELTE, PPKE, BME, KRE, stb.-nek a presztízse a legjobb a köztudatban. Engem az érdekel, hogy mely "kisebb" egyetem volt az, amit ti szerettetek?



2023. ápr. 3. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Öszintén szólva teljesen mindegy, mennyire lehet a profokkal beszélgetni, nem erre megy ki a dolog.
2023. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: A professzorokkal való beszélgetés alatt nem spanolásra gondoltam, hanem hogy meg tudod vitatni vele az órán elhangzott téziseket, tudtok beszélgetni a tananyagról, tapasztalatokról.
2023. ápr. 3. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Nem az szamit hogy mennyire neves az egyetem, hanem hogy hany fo van a szakon. Ha pl vagytok 600an egy eloadason, akkor persze hogy nem lehet kb semmi interakcio az orakon. Ez ugyanigy igaz a BMEre, mint egy videki egyetemre.


De pl BME Fizikán vagyunk kb 10-20an, itt siman tudunk beszelgetni a tanarokkal. Van olyan is, akivel ora utan meg egy fel orat beszelgetunk, olyanokrol amik felig kapcsolodnak az orahoz de erdekes dolgok.


Szoval nem az egyetem neve, hanem a szak merete szamit ilyen szempontbol.

2023. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy az Egyetemeken is gyakran pofára megy minden. De a kisebb létszámú helyek valóban családiasabb hangulatúak.
2023. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!