Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi záróvizsga milyen?

Jogi záróvizsga milyen?

Figyelt kérdés

Sok rémtörténetet hallottam már jogon a záróvizsgáról. Hogy néz ki az a félév? Kb mennyit tanultatok a különböző ZV tárgyakra és mennyivel volt könnyebb úgy, hogy elméletileg már mindent megtanultatok egyszer? Sokan buktak? Ha igen, miért?

Nyilván az anyag nagyon nagy, de mégis korlátozza a nagyságát, hogy meg vannak adva tételek.



2023. ápr. 3. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Jogi záróvizsga ilyen=rósz.
2023. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Könnyű mint az egész jogi képzés csak néhány gyenge képességü ember tartja nehéznek
2023. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2. Kettesekkel abszolválni a jogi egyetemet nem annyira nagy kihívás, ja. Talán még az ELTE-n sem. Ha viszont summa cum laudét szeretnél, az már nem lesz egyszerű (főleg az ELTE-n nem).
2023. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Marcius vegen volt a zarovizsgam, hat mit ne mondjak🥹 Nem csinalnam ujra…

Egyebkent az allamvizsga napja mindenkinel szerintem akkora stressz, hogy ilyet meg eleteben nem elt at az ember. 7:30 korul megy be az elso 4-5 ember, utana ahogy kijon egy, megy utana a kovetkezo.

Most a polgarjogrol fogok irni, mert ez okozta a legnagyobb traumat.

A tetelsor: Pj1,Pj4,Csj,Gj,

B tetelsor: Pj2, Pj3,

Osszesen ebbol 82 tetel volt talan

Szamomra, illetve a barataim szamara ugyanolyan felev mint barmelyik mas, kiveve, hogy 100x jobban tanulsz az allamvizsgaidra, mert itt mar nem igen buknal meg.

Elottem 21-en buktak meg, de azok nagy resze atomhulye volt, egyik tetelt sem tudtak normalisan kozuluk

Persze voltak szivatasok ugyanugy

Ejt nappalla teve tanultam erre a zv-ra de 4-est kaptam.

2023. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4. Ez melyik egyetemen?
2023. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nyilván az anyag nagyon nagy, de mégis korlátozza a nagyságát, hogy meg vannak adva tételek."

Igen, szerencsére adnak fogódzót, csak jó nagyot, pl. "A házasság, bejegyzett élettársi kapcsolat, élettársi viszony keletkezése, joghatásai, megszűnése" tétel tartalmát a könyv 120-140 oldalon át boncolgatja. Gyakorlatilag a PJ tételsor 4 tétele lefedi a teljes családjogot, a 350 oldalas könyv egy-egy fejezetét.

2023. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De közben úgy hallottam, hogy egy felelet kb 10-20 perc a 3 tételből, úgyhogy feltételezem nem kérdezik ki olyan mélységekig, hanem a lényegét kell csak elmondani.
2023. máj. 24. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
#7. Ellenben megbukhatsz már az első mondatnál.
2023. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!