Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha matematikus szeretnék...

Ha matematikus szeretnék lenni milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, most kell fakultációt választanom. Az ELTE TTK matematika szakjára szeretnék majd menni.


Matekot már most is emelt óraszámban tanulom, nyílván emelt érettségit fogok tenni belőle.


A fizkán és az infón gondolkodom, nem tudom melyiknek lenne több haszna. Vagy teljesen mindegy?



2023. ápr. 6. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az infonak.
2023. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NTBS ***** válasza:
81%
Infó.
2023. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha matematikus kutato szeretnel lenni akkor szerintem a fizikanak. Ha sok penzt szeretnel keresni, akkor az infonak.
2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Az infó annyira felesleges, hogy max. plusz pontszámért mennék oda. Köze nincs a matematikához.

[link]


A fizika jól jön, ha szereted (!), mert esetleg később kitalálod, hogy szeretnél inkább villanykarra menni.


Ami igazán hasznos az egy nyelvi fakultáció, ha van ilyen, angol vagy német.

2023. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Viszont matematikus szakosoknak is van informatika, de csak lightosan. Viszont felvehetnek plusz órákat arra, hogy megtanuljanak programozni, csak meg kell kérdezni a programozó informatikus szakosoktól, hogy melyik órán tanítják az általad választott nyelvet.
2023. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutatás terén mondjuk a fizika és a matek egyben van, hát ugye az univerzum megismerése fizika, aminek a megértéséhez kell a matek. :))


De más terű kutatásokhoz az infó jobb, ráadfásul az anyagilag is megéri.


EGyszerű, legyél matematikus, aki mindkettő másikból jó valamelyest. XD

2023. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Baluba ***** válasza:
100%

Informatika kapcsán a legfontosabb kérdés, hogy mennyi programozást fognak fakton tanítani. Nagyon hasznos, ha legalább pár száz sor kódot már írtál, és tisztában vagy az alap építőkockákkal, mire az egyetemre kerülsz. Az sem baj, ha tanulsz egy kis adatbáziskezelést és szerzel egy kis excel gyakorlatot. Viszont a többi rész (ppt, word, képszerkesztés) teljesen felesleg. Javaslom, hogy érdeklődj a leendő faktos tanárnál, hogy ő mit tervez tanítani menyi időben.


Mennyire vagy jó angolból? Ha egyetem elejére nem vagy legalább közel a C1-hez, akkor fontold meg az angol faktot is. Egyetem alatt elég sokat fogsz angolul beszélni, írni és olvasni, ami természetesen önmagában fejleszti a tudásodat, de ehhez kell legalább egy társalgási szint, illetve biztos nyelvtani alapok.


A fizikának önmagában nincs sok haszna, ha tényleg matematikus leszel, és a mostanában népszerű irányokban (bankok, biztosítók, adatelemzés, AI) helyezkedsz el vele. Viszont ha szereted a fizikát, esetleg még van benned némi bizonytalanság a matekszak kapcsán, akkor nyugodtan választhatod a fizikát is.

2023. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)


Angol faktra nem tudok menni, mert azt csak az angol spec-eseknek lehet. Viszont jól haladok vele, B2 nyelvvizsgám már van, most fogok előrehozott középszintű érettségit tenni, és a következő két évben valamikor szeretnék majd emeltezni, illetve a C1-et is megszerezni.


Infót tanulok jelenleg is, jövőre is fogok, és szeretnék előrehozott középszintűt tenni majd 11. végén. Programozást most is tanulunk, jövőre is fogunk, ez szerintem elég lesz, ha csak lightosan kell.


Végül akkor fizikát választom, egyrészt hátha meggondolom magam, másrészt hátha fejleszti egy kicsit a matekos gondolkodásomat.

2023. ápr. 7. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyen szerencséd a választással!
2023. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!