Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az informatika slágerszakma?

Az informatika slágerszakma?

Figyelt kérdés
Tehát a mérnökinformatikusból/programozó matematikusból/Gazdasági informatikusból annak ellenére van "sok" és annak ellenére megy a jelenlegi fiatalság jelentős része ezekre a szakokra, hogy lenne rá a piacnak igénye?

2022. jún. 17. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni telített a szakma (tehát sokan vannak belőle), de ha kiemelkedő vagy belőle, akkor biztosan fogsz munkát találni.
2022. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok informatikus kell és egyre csak több fog kelleni. Mostmár rengeteg cég foglalkozik azzal, hogy ilyen-olyan informatikai szolgáltatásokat árulnak (szoftvereset) és egyre többen lesznek. Most ez a jövő. Az egyéb mérnöki szakokkal az a baj, hogy ott tényleg ki kell emelkedni. Orvosnak is jó lenni, csak akkor ki vagy szolgáltatva kásler agymenéseinek. Az infó az jó, jó it szakemberként az egész világot bejárhatod, válogathatsz az állások között... És még veszélyes hacker is vagy
2022. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja
2022. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van rá a piacnak igénye. Rettenetesen szerteágazó szakma és minden apró szeletéhez külön szakember kell. Nem csak a fejlesztés létezik, bár ezerféle fejlesztő van, a beágyazott rendszerektől a webfejlesztőn át az adatbázisfejlesztőig. Szükség van tesztelőkre, rendszergazdákra, devopsos szakemberekre, üzleti elemzőkre, ux designerekre, data analystokra, machine learning engineerekre, business intelligence expertekre, system architektekre, operations engineerekre és bőven sorolhatnám. És mindegyik ilyen pozícióhoz különböző technikai ismeretek kellenek, teljesen más szoftverek és skillek, más programnyelvek, olyan dolgok, amiket lehetetlen lenne egy képzésnek felölelni, többnyire mindenki maga tanulja a szakmában, idővel. És ha nem lenne elég, rengeteg a határterület, ahol fizikusok, matematikusok, biomérnökök, közgazdászok, villamosmérnökök és más szakemberek ténykednek, gyakran mindkét terület tudását használva.


A végtelenségig bonyolítható ez a terület és fog is bonyolódni, új munkaköröket megnyitva ezzel. Például az adattudomány, az orvosi informatika és a felhő alapú szolgáltatások is egy ígéretes, új iparág, amivel valakik nagyon jól fognak járni, ha meglovagolják azt a bizonyos hullámot.


Egy biztos, aki nem dől hátra az első poziban, amiben elhelyezkedett, hanem folyamatosan tanul, hogy legyen kompetenciája ezekre a hypevonatokra felkapaszkodni időben, az mocsokjól jár így vagy úgy. A szakma önmagában nem garantál sikert, biztos megélhetést sem feltétlenül, de biztos, hogy nagy jövője van és nagyon ígéretes lehetőségei. A viszonylag gyorsan elévülő tudás pedig egyszerre áldás (mert bármikor be lehet csatlakozni) és átok (mert bármikor lemaradhatsz).

2022. jún. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt az, hogy valaki oda megy, annyit jelent, mint mikor te bemész egy boltba. 😂


Az évfolyamomnak 10%-a végez egyenesben. És kb 30% végez úgy egyáltalán. Hamar beleszalad az ember a pofonba, főleg egy egyetemi képzésen, ha valamire csak a pénz miatt megy rá. Hozzánk is jött 400 diák, a harmadik féléves tárgyakon valahogy mégis 70-100 fő van, köztük azok, akik hozzánk csorogtak le. 😂


Nyilván az is lehet, hogy a szakmában folytatja, aki az egyetemet nem fejezte be végül, de a többség sehol sincs néhány év múlva, teljesen más dolgokkal foglalkozik és soha nem dolgozik az itben.

2022. jún. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek több épìtőmérnököt akik jócskán szenior szinten voltak de átképezték pár év alatt magukat IT területre.
2022. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mérnökinformatikus szakra járok és most kerestem kötelező gyakorlatra helyet.


Konkrétan 0 tapasztalattal jelentkeztem helyekre.


3 hét alatt 3 tényleges ajánlatot kaptam és licitáltak rám. Közben vissza kellett mondanom további 4 interjút, mert már nem tudtak volna időben ajánlatot mondani.


(A végére meg háromszoroztam az első ajánlatot)


Volt egy olyan hely, ahol azt mondták, hogy nincs konkrétan olyan nyitott pozíció most, ami az én érdeklődéseimnek megfelel, de körbe kérdez a cégen belül és vissza hív. Rá 3 percre jött is a telefon, hogy van egy pozíció, amit átküld. Ne ijedjek meg, mert teljes állásos kollégát keresnek a pozícióra, de engem is szívesen látnának gyakornokként.


Stb...


Én azt látom már most 0 tapasztalattal, hogy a cégek küzdenem értem és nem fordítva.


Ha telített lenne a szakma, akkor ilyen nem történne meg. Főleg egy teljesen kezdővel, ami még tanul.


Szóval a piacnak mindenképpen van igénye rá.

2022. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7# Vagyok.


Még annyi, hogy a cégek 90% vissza jelzett és behívott interjúra, ahova beadtam a jelentkezésem és minden cég, ahol interjúztam ott kaptam ajánlatot.


Ahol nem kaptam ajánlatot ott is folytatni akarták az interjú folyamatát, csak nem volt idejük, mert hamar felcsíptek a piacról.

2022. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!