Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki szabad bölcsészetet...

Aki szabad bölcsészetet tanul, az tudna mesélni, konkrét részletekbe menően, hogy tulajdonképpen milyen egy félév, mit kell megtanulnia, mit csinál?

Figyelt kérdés
Nem támadom a szakot, éppen ellenkezőleg. Szimpatizálok vele, de eddig nem találtam olyan hallhatót, aki részleteket mesélne - Mintatantervet stb. én is el tudom olvasni. Sokra megyek vele.

2023. ápr. 9. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Én a KRE-re jártam két félévet, mielőtt otthagytam. Ez kb. 4-5 éve volt.

A felvin azt írták, hogy lehet specializációnak választani a színházi tanulmányokat, de képzés közben derült ki, hogy mégsem és muszáj választanunk a vallás, a filozófia és a művtöri közül és csak azon felül választhatjuk a színházat, ha marad időnk rá. Szóval olyan, mintha a színházi tanulmányokat használták volna csalinak, mert különben alig járna oda valaki. A csoportunk minimum fele a színház miatt jelentkezett és eléggé csalódottak voltunk, amikor kiderült a dolog.


Amiből sok volt az a filozófia és a vallás. Erről a két területről volt a legtöbb tárgyunk. Ha valaki ezek miatt megy vagy esetleg a művtöri miatt, akkor nagyon jól fogja érezni magát.


Viszont más egyetemeken más a szabad bölcsész szak fókusza. Mivel máshol nincs vallás, lehet hogy több a filozófia vagy művtöri. Ami biztos, hogy a filozófia ennek a szaknak a szíve. Szóval csak akkor menj, ha az nagyon érdekel!

2023. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Habar nem en vagyok a kerdezo, de koszonom, hogy az 1-es ezt igy leirta... Engem ugyanis pont ez a szak, szakirany, es egyetem erdekelt... Viszont en egyeb okok miatt vegul megsem ezt jeloltem meg. De azert jo volt olvasni.
2023. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeségeket kell tanulni, ez jó út önmagában a hajléktalanság felé. Ezzel munkád nem lesz, ha csak nincs valami extrém nagy protekciód valahol az biztos, de fogod szidni a csúnya, gonosz Orbán bácsit, hogy "diplomás vagyok, mégsincs munkám"- Hát ha baromságot tanultál persze, hogy nincs. Tpikus büfészak a szabad bölcsészet
2023. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!