Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki passziváltatott már a...

Aki passziváltatott már a utólag a Károliban, az tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem. Elméletileg Bizottsághoz kell közvetlenül indokkal fordulni. Csak az nem tiszta - ha elfogadják -, és szeptemberben aktív félévre mennék,akkor mi maradhatok államin?


Tanulmányi Osztályon nem tudtak mit mondani. Tanártól tudom amit.



2023. ápr. 1. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Károlis voltam. A kettő nem függ össze, ez más egyetemen is így van. Passziválás után a következő félévre bejelentkezel, aktívra állítod a jogviszonyodat és megy minden tovább. Ez alól csak az lenne a kivétel, ha valamilyen oknál fogva átsorolnának, de a passziválás nem ok.
2023. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mivan?


Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. Nincs utólagos passzív hivatalosan.

szorgalmi időszakban igenis bizottságba kell írni.

2023. ápr. 1. 14:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaaa, már értem mi nem függ össze mivel.


Csak megkavarta az agyam a TO. ott mondtak akkora ökörséget ezzel kapcsolatosan, hogy a tanárom is csak legyintett.


Ilyesmit magyaráztak, hogymár mindenképpen elegy afélévem, meg ha államis vagyok, akkor is kikell fizetnem...

Aztán mondom, tanulmányi és vizsgaszabályzat.


Csak az a baj, hogy rámparáztattak a TOn.


De a szabályzat szerint megmarad a félévem. Csak mondom, bizottság van.

2023. ápr. 1. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, utólagos passziválás ügyében kérelemre a TB dönt. Az adott félév pedig passziválás esetén mintha nem is lett volna.
2023. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!