Mikre számíthatok?

Figyelt kérdés

Mi vár rám egyetemen azon kívül, hogy órákra kell járni, tanulni és dolgozatokat írni? Mi az a diplomamunka, mit és hogyan kell elvégezni? Ezen kívül mik vannak, mikre számíthatok?


Elnézést kérek, nem igazán van sok internetünk és nem is volt, az iskolában a tanárok képtelenek válaszolni bármire, mert leszarom stílusúak, így nem igazán tudok utána járni a dolgoknak. Kérek szépen mindenkit, hogy segítsetek.



2023. ápr. 11. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A diplomamunka egy kb. 50 oldalas tanulmány egy általad választott témáról. Vannak szóbeli vizsgák is, azt nem említetted.
2023. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi vár rám egyetemen azon kívül, hogy órákra kell járni, tanulni és dolgozatokat írni?"

Sok minden. Nem igazán tudom, milyen választ vársz. A szorgalmi időszak (12-13 hét félévente) néha teljesen nyugis, egy-két beadandóval, máskor meg elég pörgős, főleg ha még bulikat és egyéb programokat is beszervez az ember. A vizsgaidőszak meg számomra mindig a teljes meghalás időszaka volt, de vannak, akik jobban viselik. Mindenesetre nem nevezhető kellemesnek.

"Mi az a diplomamunka, mit és hogyan kell elvégezni?"

Lényegében az a szakdolgozat, úgyhogy még ráérsz ilyeneken agyalni. A képzés végén kell megírni, és nagyon szaktól függ, hogy pontosan mit kell csinálni.

"nem igazán van sok internetünk"

Abban egyet kell értenem a kettes válaszolóval, hogy így nagy szívás lesz az egyetem. Jó esetben nem lesz nálatok újabb járvány hullám, ami miatt teljesen online oktatásra kell áttérni (amihez ugye elengedhetetlen egy normális minőségű net). De akkor is ott a Neptun, amit mindenhez használni kell a jegyeid megnézésétől kezdve a vizsgajelentkezésig vagy a tárgyfelvételig. Illetve nem tudom, máshol hogy mennek a dolgok, de nálunk egyes tárgyak a Covid után is megmaradtak online formában, szóval minimum 150 emberes videóhívást nagyjából el kellett bírnia a netnek. És akkor a beadandókról, amiket csak internet segítségével lehet manapság megírni, még nem is beszéltünk...

"az iskolában a tanárok képtelenek válaszolni bármire"

Tudom, hogy ez tök rossz, de jobb, ha hozzászoksz. Az egyetemen nem fognak semmit a szádba rágni. Felnőtt emberek járnak oda, és nem egy-egy oktató felelőssége, hogy felhívja a figyelmedet erre vagy arra. Neked kell utánajárnod dolgoknak, úgyhogy vagy kérdezel (ahogy most is teszed, szóval hajrá!), vagy lemaradsz minden lényeges infóról.

2023. ápr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ az egyetemtől és a szaktól. Ami nekem változás volt a középsulihoz képest, és váratlanul ért:

- Sajnos életem jóval nagyobb részét töltöm azzal, hogy mit egyek, meg kell szervezni az ebédet, vacsorát, be kell vásárolni, főzni vagy venni valahol, nehogy megromoljon, ne legyen túl drága, legyen egészséges... ugye anno a suliban menzás voltam, az ebédszünet 20 perc volt, otthon meg vacsiztam, amit találtam. Irtó nagy időspórolás így visszanézve.

- Sokkal kevesebb "dolgozat" van, és azok időpontját is félév elején bejelentik. Kevesebb stresszel jár, viszont így javítani is csak úgy lehet, ha azt az 1-2 zht újraírod egyszer-egyszer. Nincs sok jegy, amivel felhúzhatnád az átlagod.

- A diplomamunka nálunk kutatás, mérés... A kutatáshoz rengeteget kell használni a netet, hivatalos forrásokból, szakdolgozatokból kell kigyűjteni infókat, aztán laborban lehet mérni a kutatási területednek megfelelően dolgokat... bármit írsz, bármire rájössz, nagyon örül a konzulens, és mindenki nagyon lelkes. Nekem ez a része nagyon megtetszett! :D Rengeteget kell vele dolgozni, de nagyon megtérül és szórakoztató. Végre nem valami magolandó dolog, hanem egy egy-két féléves saját projekt.

- aktívan kell keresni már munkahelyet a képzés alatt, állásbörzére menni, tudatosan választani valami szakosztályt vagy hasonlót, hogy amikor vége a képzésnek, lássa a munkáltató a különleges szakmai érdeklődést.

- Rengeteg közösség van az egyetemen, tényleg szinte mindenre van valami külön.

- Erről persze hallottam korábban is, de mégis teljesen más átélni és a mai napig meglep: valamiért az alkohol kiemelt szereppel bír a hallgatói életben, minden versenyen sör a jutalom, a bulik is erről szólnak, nagyon el tudják vetni a sulykot egyesek.

- Kevés az oktató, szívesen foglalkoztatnak felsőbbéves diákokat demonstrátorként, így nálunk előfordult, hogy az egy évvel felettem járó diák tartotta a számítógépes gyakorlatot nekünk. (Egy diák pedig megbukott az előző évben a tárgyból, ezért abban az évben tulajdonképpen az évfolyamtársa osztályozta.)

- Sajnos már nem 8-15 között vagyok elfoglalt, hanem tulajdonképpen egész héten 0-24-ben, az órák többször eltartanak este hatig, de előfordulhat, hogy este nyolcig is. És ezek után jönnek a közösségi elfoglaltságok, külön feladatok, amikre csakis úgy marad energia, ha valóban élvezi az ember.

2023. ápr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
Sokat kell tanulni. Többet mint most.
2023. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Parti hegyek! Bulik! IHB partik! Lazulás. Néha bejársz, ha nincs jelenléti, akkor szabad vagy, ha van és sokan vagytok, akkor más beír! Kérdezz utána a túlélési technikáknak, kik, hogyan úsznak meg és mit! Az egyetem a végtelen lazulás!
2023. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mikor kell megválasztani egy adott szakon, hogy milyen területre szeretnék menni?
2023. ápr. 12. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Ezt a kérdést nem értem. Nincs minden szakon többféle szakirány, és van, ahol csak a mesterképzésen van. Vagy nem tudom, milyen "területre" gondolsz.
2023. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!