Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idei matek középszintű érettsé...

Idei matek középszintű érettségibe milyen feladatok lesznek szerintetek?

Figyelt kérdés
Jó tudom senki nem tudja, de azért mégis, mit tippeltek

2023. ápr. 16. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Amilyenek máskor, mivel típusfeladatok vannak.
2023. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagyfeladatok:

- koordinátageo.

- statisztikába átnyúló sorozat

- térgeomtria, összetett test

- természetesen kombinatorika és valszám

- 2-3 speciális egyenlet, egyenletrendszer

2023. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Szerintem trigonometria is
2023. ápr. 16. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden téma lesz valahol, de véleményem szerint nem lesz releváns a nagyfeladatokban. Az 1-12-ben még bőven lehet, mondjuk egy sima cos-tétel.


2. voltam

2023. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűségszámítás, gráf, másodfokú egyenlet, Pitagorasz-tétel, térfogat és felszínszámítás, százalékszámítás, kombinatorika, statisztika, számtani és mértani sorozat, logaritmikus és exponenciális feladatok, trigonometria, koordináta-geometria, síkgeometriai számítások, számelméleti feladatok, függvények, vektorok, térgeometria...

Továőbb is van mondjam még? :)

2023. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koordinátageo és logaritmus asszem tavaly nem volt sem májusban, sem októberben, úgyhogy ezek biztos lesznek a második részben, legalábbis remélem. Tavaly elég sok valszám és térgeo volt, ezeket igazán mellőzhetnék:(
2023. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!