Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem totál értelmetl...

GigiDiAugustino kérdése:

Csak szerintem totál értelmetlenek és nehezek a töri érettségiben a források? Középszint

Figyelt kérdés
Hiába tudom az adott témát, nem a lényeget kérdezik és olyan nyakatekerten vannak megfogalmazva a források. Mondjuk azt hozzátenném hogy a szövegértésem nagyon gyenge, ezzel a magyarnál is gondban vagyok. De a matek jól megy, lehet ennyire reálbeállítottságú lennék?
2019. máj. 1. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a történelem érettségi elég könnyű, viszont lehet, hogy számomra azért van így, mert mi egészen kilencediktől kezdve korábbi érettségi feladatokból írtunk dolgozatokat, így hozzá vagyok szokva a feladatok típusához és nyelvezetéhez. Viszont az való igaz, hogy nagyrészt a feladatok megoldásához nem feltétlen tárgyi tudás kell, hanem szövegértés. Ehhez természetesen hozzájön még az is, hogy a források nem feltétlen mai nyelvezetűek, így lehetséges, hogy a megértésük is nehezebb. Mindenesetre őszintén remélem, hogy az érettségin sikerélményed lesz és jól fog sikerülni! :)
2019. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha matekot szereted, akkor arra fordíts inkább több időt, hogy legyen amiből kiemelkedő vagy. A történelemből meg elleszel egy 3-as jeggyel, aztán kész. Ha továbbtanulsz, vagy szakmát választasz a későbbiekben, a mateknak egyébként is több hasznát veszed.
2019. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!