Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért megy valaki Pázmány jogra?

Miért megy valaki Pázmány jogra?

Figyelt kérdés
A k.baszott nehéz anyag mellet még van katolikus hittan is (jogi köntösben), ez kinek hiányzik? Miért kell egyházi egyetemre menni, hogy többet kelljen tanulni? Miért nem lehet ELTE vagy Pécs, Debrecen jogra menni? Egy szarsággal kevesebb lenne...

2023. ápr. 16. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te nem jársz /jártál jogra, mit számít?

Elárulom, hogy az egyházi egyetemeken nem csak a jogon vannak kötelező vallási jellegű tárgyak, hanem minden szakon. Egyébként ezek könnyű tárgyak, nekem simán mentek.

Az elte-n magasabb a ponthatár, ezért aztán mindenki nem juthat oda be.

2023. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első jól leírta. Azon kívül: képzeld el, olyan ember is létezik, aki hívő, és jogász akar lenni. ;)
2023. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként engem mindig érdekelt, csak sose volt kedvem ezért kérdést kiírni, így viszont ha már itt van ez, bátorkodok megtenni. Ezelen a vallásos egyetemeken, mint pl Károli vagy Pázmány, kötelező hittan óra is van? Meg pl. egy református mehet Pázmányra? Vagy katolikus Károlira? Kell beiratkozáskor vagy bármikor a helyi paptól valami ajánlást stb vinni? Vagy ez is csak egy sima egyetem, mint bármelyik más, csak vallási tárgyak is vannak?
2023. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3. Csak a hitéleti képzéseken számít az adott vallás gyakorlása. A Károlin végeztem és volt katolikus évfolyamtársam is. Senki nem kérdezi a világnézeti irányultságot. Van kötelező tárgy, egy református hittan és ennyi, viszont ha nem végzed el a tárgyat, diplomát nem kapsz. Én angolul csináltam meg, jó volt nyelvfejlesztésnek is.
2023. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert - kapaszkodj meg! -, nem mindenki gondolkodik úgy, mint te...
2023. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!